موسی مباشری، خصیصه یک مدیر جهادی را کار شبانه روزی و بی توجهی به زمان رسمی فعالیت عنوان کرد و گفت:همان طور که رئیس جمهور تاکید دارند ، باید مدیرانی در راس امور و کار قرار گیرند که بتوانند مشکلاتی که برای مردم وجود دارد را بی هیچ مانعی حل و فصل کنند .

وی افزود:خوشبختانه اکثر مدیران در شهرستان نجف آباد فعال ، جهادی و پرکار هستند و انتظار ما از مدیران این است که با کار عملیاتی و جهادی پاسخگوی مردم باشند ؛خوشبختانه شهردار گلدشت با رویکرد جهادی به امورات شهر تاکنون در این زمینه موفق عمل کرده است.

از شهردارگلدشت بابت تلاش های جهادی درامور قدردانی می کنم

وی افزود: من از این بایت از شهردار گلدشت و اعضای شورا قدر دانی می کنم که در طول این مدت طرح های قبلی گلنگ زنی شده در شهر را به اتمام رسانده اند و طرح های جدیدی را که نیاز این شهر بود شروع نموده اند .

مباشری ادامه داد : انجام فعالیت های عمرانی در بازه زمانی کنونی که به دلیل شرایط اقتصادی تعادل قیمت درمصالح ساختمانی و سازه ای وجود ندارد در شهرداری کار بزرگی است که امیدواریم اقدامات دیگری چون مجموعه فرهنگی و گردشگری  بوستان بهشت ، پردیس سینمایی مهر،فازدوم مجتمع خدماتی رفاهی نگین گلدشت ،مجتمع چند منظوره قلعه سفید،تکمیل بلوار شهید منتظری هر چه زودتربه سرانجام برسد.

معضل کمبود زمین در منطقه نجف آباد  

سرپرست فرمانداری ویژه نجف‌آباد، با اشاره به مشکلاتی که برای انجام برخی از طرح ها در گلدشت وجود دارد، گفت:شهرداراین شهر مجدانه پیگیر موضوعات هستند و ما هم از لحاظ جذب اعتبارات و هم پیگیری مسائل در استان اقدامات لازم را انجام خواهیم داد .

وی افزود: مشکلاتی برای مردم در طرح نهضت ملی مسکن برای ثبت نام در شهر گلدشت به وجود آمده است که این امر به دلیل کمبود ونبود زمین در منطقه نجف آباد است ، به لحاظ اینکه هر کجا را اعلام کرده ایم دارای مشکلات اوقافی، شخصی و حقوقی است ، البته برای زمین گلدشت هم مطالعاتی صورت گرفته است که در حال طی کردن مصوبات قانونی است زیر بخشی از آن در محدوده ویلا شهر است و باید این تداخل حل شود .

وی همچنین به آسیب های اجتماعی موجود درمنطقه نجف آباد گریزی زد و افزود:بحث مواد مخدر یکی از مشکلاتی است که در این شهرستان به واسطه قرار گرفتن در چهارراه مواصلاتی با دیگر شهرستان ها از جمله فلاورجان،لنجان،شهرستان های غرب، خوزستان و چهار و محال و بختاری وجود دارد.کشفیات مواد مخدر در سال گذشته در این شهرستان ها جمعا (هروئین، شیشه و تریاک به ۲۶۵ کیلو گرم می رسد) و نشان دهنده این است که دشمنان برای آلوده کردن سرمایه های اجتماعی و جوانان نقشه های بسیاری دارند.

باید به سمت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در جامعه حرکت کنیم

مباشری تاکید کرد:باید به سمت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در جامعه حرکت کنیم و این کار باید از محلات شروع شود ودر این راستا ۴ کمیته در زمینه مبارزه مواد مخدر در شهرستان نجف آباد تشکیل شده است تا دستگاه های دولتی ؛ فرهنگی و نخبگان شهر بیایند و در این زمینه برای آگاه سازی مردم تلاش نمایند.

وی گفت: در بخش کمیته درمانی نیز بیش از ۲۰ مرکز درمانی در شهرستان فعال شده است  تا معتادینی که به مراکز درمانی مراجعه می کنند با حفظ صیانت از آنها بعدا بتوانیم در بحث اشتغال ، حمایت های روحی و روانی و مشاوره به آن ها کمک کنیم .

سرپرست فرمانداری ویژه نجف آباد تاکید کرد: خوشبختانه با تحقیقات صورت گرفته محلات آلوده در شهرستان ها شناسایی شده اند و به صورت آزمایشی در دو نقطه نجف آباد طرح هماهنگ اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدربا حضور دستگاه ها به اجرا در می آید .

وی درباره محل گاوداری متعلق به یکی ازنهادها که در محدوده طرح سرمایه  گذاری مجتمع خدماتی رفاهی نگین گلدشت است و مشکلات زیست محیطی ایجاد کرده است گفت: این مسئله به مراجع قضایی اعلام شده و باید برای حل آن با نهاد مربوطه دستور قضایی اخذ شود.

سهم نجف آباد ازاعتبارات سفرریاست جمهور به اصفهان ۷۱۹ میلیارد تومان اعتبار است

مباشری در ادامه صحبت های خود گریزی هم به اعتبارات اخذ شده برای شهرستان نجف آباد در سفر رئیس جمهور به استان اصفهان ز د و گفت: با تلاش همه دستگاه‌های اجرایی توانستیم اعتباری بالغ بر ۷۱۹ میلیارد تومان را برای شهرستان نجف‌آباد دریافت کنیم که نسبت به سایر شهرستان‌های استان اعتبار خوبی محسوب می‌شود.

فرماندار ویژه نجف‌آباد ضمن قدر دانی از همه مسئولان این شهرستان در هماهنگی های انجام شده برای هر چه بهتر برگزاری برنامه ها گفت: حضور رئیس‌جمهور و هیأت دولت در استان اصفهان را به فال نیک می‌گیریم، زیرا امید داریم بسیاری از مشکلات که سال‌ها روی زمین مانده بود حل شود.

زیرگذر شهدای دانشجو و بیمارستان شیخ‌بهایی سهم بیشتری از اعتبارات سفرریاست جمهوری را دریافت کردند

وی ادامه داد: در اقدام عملیاتی صورت گرفته حدود ۲ ماه پیش مکاتباتی با همه ادارات و دستگاه‌های شهرستان انجام و مشکلات و طرح‌های نیمه‌تمام شناسایی شد ودر این زمینه  اولویت شهرستان به پایان رساندن طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت ۵۰ درصد است.

فرماندار ویژه نجف‌آباد در ادامه گفت: زیرگذر شهدای دانشجو و بیمارستان شیخ‌بهایی از جمله طرح‌هایی هستند که رقم قابل توجهی از اعتبارات را به خود اختصاص دادند؛ بیمارستان شیخ‌بهایی حدود ۲۰ سال است که کلنگ‌زنی شده و برای تکمیل آن نیاز به اعتبارات ویژه‌ای بود.

وی تسریع در تکمیل فاضلاب شهر نجف‌آباد را اولویت بعدی خواند و افزود: قبل از سفر رئیس‌جمهور نمایندگانی از اقشار مختلف را دعوت کردیم و از آن‌ها خواستیم مسائلی را مطرح کنند که جنبه شخصی نداشته باشد و در سطح وسیع به مشکلات بپردازد.

زهرا نصیری