برای تحقق اقتصاد مقاومتی گروهی تحت عنوان علم واقتصاد تشکیل شده است. اعتقاد داریم که اقتصاد مقاومتی بدون مطالعه علمی و مطالبه عملی اتفاق نخواهد افتاد.

 به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز، مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب، بدون مطالعه علمی و مطالبه عملی اتفاق نخواهد افتاد.

رضا غفوری در حاشیه بازرسی از اردوهای جهادی دانشجویی اردستان با اشاره به دستور حضرت امام خمینی (ره) در دوم آذرماه سال ۶۷ مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی اظهار کرد: افق و نگاه حضرت امام (ره) در تشکیل بسیج دانشجویی فراتر از دانشگاه، شهر، استان وحتی کشور بوده و  ایشان به بسیجیان فرمودند به فکر تشکیل حکومت جهان اسلام باشید.

وی تصریح کرد: اسلامی کردن فضای دانشگاهها، ایجاد روحیه جهادی، تربیت نیروهای همطراز انقلاب اسلامی و کمک به دولت از اهداف بسیج دانشجویی است.

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان به وجود بیش از ۱۴۰پایگاه بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه های استان اشاره کرد و افزود: بسیج دانشجویی در عرصه های جهاد علمی، خدمت رسانی، بصیرت و معرفت دینی، خودسازی و ورزشی فعالیت دارد.

غفوری به فعالیت های شاخص دیگر بسیج دانشجویی اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری اردوهای راهیان نور تاثیرگذاری فراوانی در آشنایی دانشجویان با فرهنگ دفاع مقدس و ایجاد ارتباط بین نسل های قبل و فعلی دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ گروه جهادی در دانشگاه های استان اصفهان تشکیل شده است تصریح کرد: این گروه های جهادی در مناطق محروم استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و حتی سیستان و بلوچستان مشغول خدمت رسانی هستند.

مسئول بسیج دانشجویی اصفهان هدف از اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم را خودسازی دانشجویان اعلام کرد و گفت: این خودسازی خود عاملی خواهد شد برای خدمت رسانی به مردم آن منطقه ای که اعزام می شوند.

غفوری در ادامه با بیان اینکه فضای فرهنگی دانشگاها می تواند متأثر از فضاهای فرهنگی جامعه و رسانه ای غرب باشد تصریح کرد: دانشجویان که در فضای دانشگاه تحصیل می کنند در خط مقدم این جبهه فرهنگی قرار دارند.

وی برنامه آینده بسیج دانشجویی را ترویج روحیه انقلابی گری و سبک زندگی ایرانی اسلامی اعلام کرد و افزود: حذف روحیه انقلابی از مهمترین برنامه های دشمنان در جنگ نرم است و با ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی می توان با آن مقابله کرد که ما نیز در دوره ها و در مباحث آموزشی خود این بر روی این مساول تاکید ویژه داریم.

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان با بیان اینکه به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی گروهی تحت عنوان علم و اقتصاد تشکیل شده است خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که اقتصاد مقاومتی بدون مطالعه علمی و مطالبه عملی اتفاق نخواهد افتاد.

غفوری با بیان اینکه با بررسی های صورت گرفته در زمینه واردات کالاهای بی رویه به استان وسطح کشور، این مطالبه تخصصی انجام و خروجی هم داشته است خاطرنشان کرد:  ۸۶ قلم کالا که مشابه با کیفیت داخلی داشت در همین رابطه ورودش به گمرگ اصفهان ممنوع شد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم در رفاه باشیم و از کالاهای خوب ایرانی برخوردار شویم باید بحث اقتصاد مقاومتی همراه با کار مطالعاتی انجام شود تصریح کرد: در زمینه انرژی و کم آبی و با توجه به تبخیر بالای کولرهای آبی، دانشجویان عایقی را تهیه کرده اند که با تغییراتی این عایق بر روی کولر های آبی کشیده می شود واز تبخیر آب جلوگیری می کند.

در این جلسه مهدی حمامی تودیع و حسین معصومی به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی شهرستان اردستان معرفی شد.