به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، رضا باقری امروز در شهرضا با اشاره به کشت کلزا در این شهرستان اظهار داشت: در سال زراعی جاری با تلاش کارشناسان اداره تولیدات گیاهی سطحی معادل ۶۰ هکتار کلزا با استفاده از ارقام آلمانی و فرانسوی در مناطق  تحت پوشش شهرستان  شهرضا کاشت شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با بیان این‌که بیشتر این سطوح مجهز به سیستم‌های آبیاری تحت فشار  بارانی و تیپ است، افزود: با این سطح کاشت که نسبت به سال گذشته افزایش ۲۰۰ درصدی دارد،  شهرضا، رتبه اول استان اصفهان در انجام تعهدات کاشت تکلیفی کلزا را احراز کرده است.

وی با اشاره به برداشت ذرت علوفه‌ای در مزارع شهرستان شهرضا گفت: برداشت ذرت علوفه‌ای در سطح ۱۲۰۰ هکتار از مزارع شهرستان شهرضا آغاز شد، ارقام کشت شده در تیپ رشدی زودرس، میان رس و دیررس است.

باقری با بیان این‌که پیش‌بینی می‌شود میزان ۶۶ هزار تن علوفه در هکتار از این مزارع برداشت شود، افزود: این محصول می‌تواند نقش بسزایی در تأمین خوراک دام و افزایش تولیدات فرآورده های دامی و لبنی داشته باشد، کاهش هزینه‌های تأمین علوفه دامداران، بالا بردن میزان تولیدات شیر و گوشت در شهرستان و تأمین علوفه تازه و با کیفیت بالا از مزایای کشت ذرت علوفه‌ای است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با اشاره به تصویب تسهیلات ۱۰ میلیارد ریالی از محل اعتبارات فنی و اعتباری برای تکمیل سردخانه هزار تنی بیان کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده مبلغ ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات فنی و اعتباری برای تکمیل یک سردخانه با ظرفیت هزار تن در سال تصویب شد.

وی با اشاره به تصویب تسهیلات از محل اعتبارات صندوق امید برای تکمیل طرح بسته‌بندی انواع دمنوش گیاهی و میوه‌ای عنوان کرد: مبلغ یک میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات صندوق امید  برای به اتمام رسیدن طرح بسته‌بندی انواع دمنوش گیاهی و میوه‌ای با ظرفیت ۳۵ تن در سال تصویب شد و در حال حاضر واحد مذکور دارای پیشرفت فیزیکی ۸۰ در صدی است.

باقری با اشاره به آغاز برداشت پسته از باغات شهرستان شهرضا خاطرنشان کرد: شهرستان شهرضا دارای حدود ۱۰۰ هکتار باغ پسته است که از اول مهر ماه برداشت این باغات شروع شده است و متوسط عملکرد شهرستان یک تن در هکتار است.

انتهای پیام/