به گزارش خبرنگار ربیع ،مدیرعامل پالایشگاه اصفهان در بازدید رئیس هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از بخش‌های مختلف شرکت پالایش نفت اصفهان، توسعه پایدار و متوازن را مهم‌ترین رویکرد این شرکت دانست و گفت: پالایشگاه نفت اصفهان ۲۵ درصد فرآورده‌های نفتی مورد نیاز کشور را تأمین می‌کند.

محسن قدیری افزود: تبدیل شدن شرکت پالایش نفت به هلدینگ موفق پترو پالایش با تحقق بالاترین ضریب پیچیدگی در منطقه تا افق ۱۴۰۵ دیگر برنامه راهبردی پالایشگاه است.

وی با اشاره به بالا رفتن ضریب پیچیدگی با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در حال اجرا گفت: این شرکت به‌عنوان تأمین‌کننده خوراک ۵ شرکت بزرگ تولیدی نقش مهمی را در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

*بی‌نیازی کشور از واردات قطعات پالایشگاهی قابل تحسین است

رئیس هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این بازدید با اشاره به اینکه پالایشگاه اصفهان ۵۰ میلیون سهامدار دارد افزود: ارزش‌افزوده و زنجیره ارزش این سهام در راهبردهای پیش رو و گام‌های آینده در پالایشگاه اصفهان به‌خوبی تبیین شده است.

محسن خدابخشی، با بیان اینکه مشکل برق و آب و انرژی موضوعی است که بسیاری از صنایع با آن مواجه هستند و نیازمند مدیریت است، اعتماد به متخصصان داخلی در حوزه تولید کاتالیست‌ها و بازگشت سرمایه و بی‌نیازی کشور از واردات برخی قطعات پالایشگاهی را در این شرکت قابل تحسین دانست.

وکیوم باتوم، نفت سفید ویژه، نفتا، پلاتفرمیت و روغن خام به‌عنوان محصولات ویژه‌ای است که خوراک شرکت‌های پالایش نفت، صنایع شیمیایی ایران، پتروشیمی اراک، پتروشیمی اصفهان و نفت سپاهان را تشکیل می‌دهد.