به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، معصومه روزبهانی اظهار کرد: در چهار ماهه امسال ۳۹ هزار و ۵۶۵ نفر به پزشک عمومی درمانگاه تامین اجتماعی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۲ هزار و ۸۱۶ نفر بوده‌ است افزایش بیش از ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.

وی گفت: طی مدت یادشده ۱۰۴ هزار و ۳۵۹ قلم دارو به ارزش ۴۷۶ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان به صورت رایگان در اختیار مراجعان قرار گرفته‌ که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۴۲ درصدی برخوردار بوده‌ است.

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند از ارائه خدمات ویژه به بیماران مزمن خبر داد و گفت: با توجه به راه‌اندازی پرونده الکترونیک برای بیماران افراد به صورت ماهانه داروهای خود را به صورت کامل دریافت می‌نمایند و علاوه بر آن در راستای نظام ارجاع بیمارانی که نیازمند به خدمات تخصصی هستند به مراکز درمانی استان معرفی و برای آنها نوبت اخذ می‌شود.

وی انجام بیش از ۱۴ هزار مورد انواع آزمایش را از جمله اقدامات این مرکز برای ارائه خدمات به مراجعین ذکر کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون ۲ هزار و ۹۷۴ نفر به آزمایشگاه این مرکز مراجعه کرده و ۱۴ هزار و ۸۵ مورد انواع آزمایش انجام دادند.

روزبهانی با بیان اینکه بخش پاراکلینیک از جمله قسمت‌های مهم درمانگاه در ارائه خدمت به بیماران است، اضافه کرد: در قسمت پاراکلینیک طی چهار ماه گذشته مجموعاً به ۹ هزار و ۵۶ نفر خدمات لازم شامل ۲ هزار و ۹ نفر در بخش رادیولوژی، ۲ هزار و ۱۴۰ مورد انواع گرافی و ۴۹۰۷ مورد انجام نوار قلب و سر‌م‌تراپی ارائه شده‌ که رضایت خاطر مراجعین را در بر داشته‌ است.

وی از پیگیری برای جذب پزشک خبر داد و گفت: به منظور تکمیل خدمات این مرکز از خردادماه امسال یک نفر پزشک عمومی به پزشکان این واحد اضافه شد که خروجی آن افزایش تعداد پذیرش و کاهش مدت‌ زمان انتظار برای دریافت و خدمات درمانی بوده‌ است.

رئیس درمانگاه تامین اجتماعی نهاوند به منظور جلوگیری از ارجاع برخی از مراجعین به مراکز درمانی خارج از شهرستان تمامی معاینات متقاضیان قبل از استخدام، بررسی انواع استراحت‌های پزشکی و تایید پروتز بیماران در این مرکز صورت می‌گیرد که این مسئله رضایت خاطر زیادی را در سطح شهرستان به دنبال داشته‌ است.