به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای علی اکبر آشوری مدیر مرکز مدیریت راه های این سازمان با اشاره به این خبر افزود: در دی ماه امسال ۵۴ میلیون و ۶۶۱ هزار و ۴۳۴ تردد بین استانی توسط دوربین های مرکز مدیریت راه های این سازمان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش و نسبت به ماه گذشته پنج درصد کاهش داشته است.
آشوری در خصوص تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک بیان کرد: متوسط تردد روزانه بین استانی وسایل نقلیه سبک در دی ماه امسال نسبت به دی‌ماه سال گذشته سه درصد افزایش داشت که نشان دهنده افزایش سفرها در دی‌ماه سال جاری نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته است.
وی افزود: متوسط تردد روزانه وسایل نقلیه سبک در دی‌ماه امسال نسبت به ماه قبل، کاهش ۶ درصدی داشت که نشان دهنده تأثیر شرایط جوی نامناسب در این ماه و کاهش تقاضای سفر به ویژه در هفته پایانی دی ماه به دلیل بارش و برف و یخبندان بوده است.
مدیر مرکز مدیریت راه‌های این سازمان در مورد بیشترین تردد و کمترین تردد بین استانی وسایل نقلیه در دی‌ماه گفت: بیشترین تردد بین استانی وسایل نقلیه در دی ماه در تاریخ دوم دی با تردد دو میلیون و ۱۸۰هزار و ۳۷۵ وسیله نقلیه و کمترین تردد در تاریخ ۲۵ دی‌ماه با یک میلیون و ۳۸۶ هزار و ۶۶۲ وسیله نقلیه اتفاق افتاد.
آشوری افزود: در دی‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته استان‌های سیستان و بلوچستان با ۴۰ درصد، بوشهر با ۳۶ درصد و خوزستان و‌کرمان هرکدام با ۲۷ درصد، بیشترین افزایش تردد ورود و خروج را داشتند و استان های تهران، البرز با منفی سه درصد، سمنان منفی دو درصد و و خراسان رضوی و مازندران با منفی یک درصد بیشترین کاهش تردد بین استانی را در بین استان‌های سراسر کشور داشتند.
مدیر مرکز مدیریت راه‌ها درباره آمار استفاده کنندگان کاربران جاده از سامانه اطلاع رسانی ۱۴۱ در دی‌ماه بیان کرد: در این مدت تعداد دو میلیون و ششصد و نوزده هزار تماس تلفنی با سامانه ۱۴۱ برقرار شد که نسبت به ماه قبل ۱۴۲ درصد افزایش را نشان می دهد، از این تعداد دویست و پانزده هزار تماس توسط کارشناسان مرکز مدیریت راه ها پاسخ داده شد که نسبت به ماه قبل ۱۵۷ درصد افزایش داشته است.
آشوری بیان کرد: سهم پاسخگویی ستاد از تماس های ۱۴۱ برابر با‌ ۴۱ درصد و سهم پاسخگویی مراکز مدیریت راه های ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان استان ها، ۵۹ درصد بوده است.
وی افزود: همچنین تعداد ۸۲ هزار پیامک به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ ارسال شد که نسبت به ماه قبل ۶۷ درصد افزایش داشته است. بیشترین سهم تماس ها از کل تماس های برقرار شده با سامانه تلفنی ۱۴۱ مربوط به استان‌های تهران، مازندران و خراسان رضوی بوده است.
مدیر مرکز مدیریت راه‌ها در خصوص بازدید کاربران جاده از وب سایت ۱۴۱ و اپلیکیشن ۱۴۱ بیان کرد: کل بازدید کاربران از وب سایت ۱۴۱ در دی‌ماه، یک میلیون و سیصد هزار بازدید بود که نسبت به مدت مشابه ماه قبل ۱۲۴ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: همچنین کل درخواست اپلیکیشن ۱۴۱ در دی‌ماه امسال، ۳۳۰ هزار درخواست بود که نسبت به مدت مشابه ماه قبل، چهل و سه درصد افزایش داشته است.