به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از رویترز، با کاهش تعداد دکل‌های حفاری فعال آمریکا و افزایش تقاضا از سوی چین، قیمت نفت برای هفتمین روز کاری بازارهای جهانی افزایش یافت.

اما هنوز قیمت نفت نیمه نخست سال را با بیشترین کاهش از سال ۱۹۹۸ به پایان برده است.

بر اساس آمار بیکر هیوز، حفاران آمریکایی برای نخستین بار از ماه ژانویه، تعداد دکل‌های فعالشان را کاهش دادند. تعداد دکل‌های فعال نفتی آمریکا طی ۲۳ هفته گذشته افزایش یافته بود.

آمارهای چین نشان داد فعالیت کارخانه‌های این کشور با سریع‌ترین سرعت در ۳ ماه رشد داشته است. راب هاورث، استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری در بانک آمریکایی ولث مننجمنت گفت  آمارهای چین «قطعا به شما امید می‌دهد که تقاضا در جهان در حال افزایش است.»

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱.۳۱ دلار افزایش ۴۸.۹۴ دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱.۱۱ دلار افزایش ۴۶.۰۴ دلار فروخته شد.

هر دو شاخص نفتی در نیمه نخت امسال بیش از ۱۴ درصد از ۳۰ دسامبر ۲۰۱۶ کاهش یافته است که بیشترین کاهش برنت و نفت خام آمریکا از نیمه نخست سال ۱۹۹۸ است که در آن زمان حدود ۱۹ درصد افت قیمت داشتند.

قیمت نفت در اکثر سال‌ها در نیمه نخست سال افزایش یافته است.

تحلیلگر بانک آمریکا مریل لینچ پیش‌بینی خود برای قیمت نفت را برای  متوسط سال ۲۰۱۷ برای نفت برنت از ۵۴ به ۵۰ دلار و برای نفت خام آمریکا از ۵۲ به ۴۷ دلار کاهش داد.

بیکر هیوز در روز جمعه اعلام کرد درحالی‌که حفاران آمریکایی در هفته منتهی به ۳۰ ژوئن ۲ دکل فعال را خاموش کردند و در مجموع دکل‌های فعال نفتی آمریکا ۷۵۶ دکل است که هنوز بیش از ۲ برابر مدت مشابه سال گذشته است