سمیه داداش زاده

به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر، محمد مهدی سلیمی رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره فرهنگی “بچه های ایران” که با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و کودکان اسلامشهری در مجموعه پردیس سینمایی فجر این شهر برگزار شد، اظهار کرد: به منظور افزایش سرانه های فرهنگی و هنری در اسلامشهر، بودجه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و آموزشی شهرداری اسلامشهر در سال جاری ده برابر افزایش یافته است.

سلیمی افزود: از مهمترین و محوری ترین برنامه های شورای ششم ارتقاء و کیفیت بخشی به برنامه‌ها در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی است که بخشی از این برنامه ها مانند اجرای فعالیتهای عمرانی مترو و کمربندی شمالی برای مردم قابل مشاهده است که با توجه به فعالیت‌های انجام شده اسلامشهر جزو ده شهر برتر کشور در حوزه فعالیت عمرانی شناخته می شود.

وی با اشاره به برخی از اولویت های کاری شورای ششم بیان کرد: علاوه بر انجام فعالیتهای عمرانی در حوزه های فرهنگی با توجه به افزایش بودجه و اعتبارات مورد نیاز انجام فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی در رشته های مختلف نیز افزایش قابل چشمگیری داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌های اعضای شورای ششم شهر اسلامشهر حوزه فرهنگی است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه زیربنای تمام کارها مسائل فرهنگی است و استقلال هر کشوری از استقلال فرهنگی آن سرزمین نشأت می گیرد برای انجام فعالیتهای فرهنگی و هنری در شهر اسلامشهر ارزش و اهمیت بسیار زیادی قائل هستیم.

گفتنی است آیین افتتاحیه جشنواره بچه های ایران با اجرای سرود، نمایش عروسکی و اکران فیلم و باحضور پرشور و استقبال خانواده ها همراه و ساعات مفرح و خوشی را برای حاضرین به همراه داشت.

سمیه داداش زاده