به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، علی‌ اکبر آشوری رییس مرکز مدیریت راه‌های کشور با اعلام این خبر، افزود: آمار تردد بین استانی وسایل نقلیه در آذرماه سال جاری ۴۸ میلیون تردد بوده است که از مجموع ترددهای به ثبت رسیده ،  ۴۱ میلیون تردد معادل  ۸۵/۵ درصد با وسایل‌ نقلیه شخصی، یک میلیون تردد معادل ۱/۸ درصد با اتوبوس و شش میلیون تردد معادل ۱۲/۷ درصد با کامیون انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: متوسط تردد ساعتی وسایل نقلیه در ترددشمارهای مشابه در ۹ ماهه سال جاری، ۳۷۸ دستگاه وسیله نقلیه بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶/۸ درصد افزایش یافته است.
آشوری افزود: از میان محورهای مواصلاتی پرتردد، آزادراه کرج– تهران، آزادراه کرج– قزوین و آزادراه تهران– ساوه از محورهای با بیشترین حجم ترافیک (مجموع رفت و برگشت ) به شمار می‌روند.
وی با بیان این که در آذر ماه سال جاری بیش از ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا در کشور جا به‌ جا شده است،‌ اظهار داشت:
استان‌های تهران، مرکزی و اصفهان استان‌های دارای بیشترین میزان جا به‌ جایی کالا در آذر ماه محسوب می‌شوند.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های کشور همچنین با اشاره به جا به‌ جایی بیش از ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مسافر در آذرماه در استان‌های مختلف کشور از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای افزود:
بیشترین ترافیک ناوگان اتوبوس در استان‌های تهران، البرز، اصفهان و مرکزی  بوده است.
آشوری ضمن ارایه گزارشی از تخلفات عبور و مرور وسایل‌نقلیه در آذر‌ماه اظهار داشت:
تعداد تخلفات سرعت غیرمجاز در سامانه‌های ثبت تخلف عبور و مرور ۳۹۶ هزار و ۱۵۵ مورد بوده است. همچنین ۱۱۱ هزار و ۳۸۰ مورد تخلف اضافه تناژ و ۱۲ هزار و ۹۶۶ تخلف اضافه تناژ بالای ۴ تن در سامانه توزین در حال حرکت ثبت شده است.