رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرضا گفت: در چهارمین جشنواره تئاتر معلولان منطقه آفتاب هنرمندان تئاتر شهرضا خوش درخشیدند.

به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز، محمد علی جعفری اظهار کرد: چهارمین جشنواره تئاتر معلولین منطقه آفتاب با حضور نمایندگان شش استان تهران، اصفهان، قم، البرز و چهارمحال و بختیاری و مرکزی، از ۲۱ تیرماه امسال به مدت سه روز در فرهنگسرای آیینۀ اراک برگزار شد و در جریان آن ۱۶ نمایش به روی صحنه رفت.

وی افزود: در چهارمین جشنواره تئاتر معلولان منطقه آفتاب مرضیه آقاسی کارگردان نمایش «قصۀ سیبی که نصف نشد» مقام اول کارگردانی و نیز طراحی لباس را از آن خود کرد.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرضا گفت: از همین گروه احمدرضا قنبریان مقام اول طراحی صحنه، منصوره آقاسی مقام اول بازیگری کم­توان ذهنی، و محمدجواد صدری و محمدمهدی الصاق مقام دوم موسیقی را کسب کردند .

وی افزود: نمایش «قصۀ سیبی که نصف نشد» به کارگردانی مرضیه آقاسی و گروه «تئاتر صدف» یکی از پنج نمایش راه یافته از این جشنواره به جشنواره بین­المللی تئاتر معلولین اصفهان در آذرماه ۱۳۹۵ بود .

جعفری تصریح کرد: نمایش «هفت­خوان رستم» به کارگردانی احسان صانعی نیز نمایش دیگری از شهرضا بود که در چهارمین جشنواره تئاتر معلولین آفتاب به روی صحنه رفت، این نمایش نیز در این جشنواره موفق به کسب دو مقام شد : مقام دوم بازیگری نابینا توسط علیرضا احمدیان و مقام اول طراحی بروشور توسط احسان صانعی .

وی اظهار کرد: نمایش «قصۀ بخت» به کارگردانی مشترک احسان صانعی و زهرا بکتاش که در سومین جشنواره تئاتر معلولین منطقۀ آفتاب خوش درخشیده بود یکی دیگر از نمایش­هایی است که در جشنواره بین­المللی تئاتر معلولین اصفهان در آذرماه سال جاری به روی صحنه خواهد رفت .

 رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرضا خاطر نشان کرد: جشنوارۀ بین­ المللی تئاتر معلولین از دوازدهم تا هفدهم آذرماه سال جاری در اصفهان با حضور گروه ­های تئاتر معلولین کشورهای آمریکا، هلند، بلژیک، آلمان و فرانسه برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: نمایش های «قصۀ سیبی که نصف نشد» به کارگردانی مرضیه آقاسی و «قصۀ بخت» به کارگردانی مشترک احسان صانعی و زهرا بکتاش نمایندگان منطقۀ آفتاب شامل استان ­های تهران ، اصفهان ، قم ، البرز ، چهارمحال و بختیاری و استان مرکزی در این جشنوارۀ بین ­المللی خواهند بود.