به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، محمد دره‌وزمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان با اشاره به برنامه‌های هفته دولت اظهار داشت: همزمان با آغاز هفته دولت ۲۵ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری جمعا ۲۵۰ میلیارد تومان در استان کردستان افتتاح می‌شود.

وی افزود: واحد تولید لوازم خانگی تلویزیون، آب سردکن و ساندویج‌ساز با عنوان آیریا و نداد کسری با ظرفیت ۱۵۰ هزار دستگاه در سال در این هفته در سقز افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان ادامه داد: شرکت فراسازان توتون آپادانا که تولیدکننده سیگارت فیلتردار و انواع تنباکوی معطر معسل است با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز در سقز افتتاح می‌شود.

وی گفت: این واحد تولیدی سالانه ۵۰۰ تن انواع تنباکوی معطر و ۵ میلیارد نخ سیگارت فیلتردار تولید و برای ۳۱۰ نفر نیز اشتغال ایجاد می‌کند.

دره‌وزمی تصریح کرد: در هفته دولت واحد تولیدی مهرپوش آوالان که تولیدکننده اوراق فشرده چوبی و روکش ملامینه است با سرمایه‌گذاری ۴۹۰ میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی ۱۶۷ نفری در شهرستان دهگلان ایجاد می‌شود.

وی یادآور شد: افتتاح و کلنگ‌زنی واحد تولیدی بتن گازی ژیوار غرب تولیدکننده بتن خشک متخلخل در سنندج، کانیبا نور و برزین زاگرس تولید کننده چراغ‌های LEDدار در بانه و همچنین شرکت سپهر صنعت آرتا تولیدکننده کنسانتره اهن درقروه از دیگر طرح‌های افتتاح شده در این هفته است.

انتهیا پیام/