به گزارش پایگاه خبری ربیع، استاندار اصفهان در نشست با خبرنگاران استان اصفهان به مناسبت هفته دولت، در تشریح گزارشی از پروژه‌های هفته دولت، از افتتاح ۱۳۰۰ طرح با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال خبر داد.
محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، از خلوص نیت و تلاش این دو شهید در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی صحبت کرد و عنوان هفته دولت را یادآور الگوی عملکرد آنها برای مدیران و مسئولان نظام دانست.
وی گفت: امسال هفته دولت تفاوتی اساسی با سال‌های گذشته دارد، در حالی که چهلمین سالگرد نظام را جشن می‌گیریم باید کارنامه قابل قبولی در پیشگاه خداوند به مردم ارائه دهیم.
وی با اشاره به نظام جهانی که کشورهای بسیاری تابع قدرت‌های بزرگ هستند، حفظ استقلال به پیروی از شعار نه شرقی و نه غربی در جمهوری اسلامی را هزینه‌دار عنوان نمود و افزود: انقلاب ما در این راه، مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و همچنان سربلند است. وی خروج ترامپ از برجام را تهدیدی جهانی توصیف کرد و جنایات مختلفی مثل اشغال نظامی، ناامنی و جنگ و امثال داعش را نقض دمکراسی آمریکا بیان کرد.
استاندار اصفهان به فشارهای اقتصادی و تحریم‌هایی که به کشور ما در طول سال‌های اخیر تحمیل شده است، اشاره کرد و دستاوردهای این تحریم‌ها را استقلال بیشتر اقتصادی و وابستگی کمتر به درآمدهای نفتی دانست و تأکید کرد: باید اتکا به توانمندی‌های داخل و استفاده از ظرفیت‌های دیگر، ازجمله توریسم را مدنظر داشته باشیم. استاندار افزود: احتمالا مشکلات اقتصادی تا پایان سال جاری ادامه می‌یابد و باید با انسجام ملی برای استقلال بیشتر اقتصادی تلاش کنیم.
مهرعلیزاده در تشریح طرح‌های هفته دولت، گفت: ۱۵۵ پروژه ملی و استانی و ۱۸۵ پروژه استانی در این ایام افتتاح می‌شود
که ۱۱۱ پروژه مربوط به شهرداری‌ها است و در بخش خصوصی و صنایع دستی و تعاونی ۸۴۹ طرح که مجموعا بالغ بر ۱۳۰۰ پروژه با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال است. وی یادآور شد: ۳۶۰ پروژه در شهر اصفهان بهره‌برداری می‌شوند.
استاندار اصفهان در پاسخ به خبرنگار کیمیای وطن راجع به اشباع ظرفیت استان اصفهان برای توسعه صنایع با توجه به مشکلات آب و محیط زیستی، خشکی مزارع، بدهی سنگین صنایع به‌ویژه صنایع فولاد به برق، آب و گاز و حتی تهدیداتی که برای فضای سبز اصفهان ایجاد شده‌اند، گفت: اشتباه بزرگ مربوط به احداث این صنعت در اصفهان است، البته فولاد مبارکه در ۶ شهرستان اطراف برای استفاده از پساب سرمایه‌گذاری کرده است
و اکنون ۲۰ درصد آب مصرفی خود را از پساب تأمین می‌کند؛ ولی برای ۸۰ درصد مابقی از آب تازه استفاده می‌کند.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای افزایش و توسعه فولاد وجود ندارد، از فعالیت‌های جایگزین کشاورزی مثل طرح‌های اشتغال روستایی، توسعه صنایع دامپروری و کشاورزی، کشت گیاهان دارویی و گلخانه‌ای سخن راند و افزود: ۸۷۰۰ طرح با اشتغال‌زایی ۶۳ هزار نفر در روستاها اجرا
می‌شوند.
وی از درگاه سرمایه‌گذاری استانداری اصفهان، به عنوان طرحی پیشتاز در کشور نام برد و افزود: برای ۱۰۱ طرح در پورتال استانداری، صدور مجوز انجام شده و ۵۸۰ میلیارد سرمایه‌گذاری نیز صورت گرفته است.