تصفیه خانه آب و طرح بزرگ آبرسانی به شهر گلپایگان با هزینه ۲۴۹ میلیارد ریال در ادامه سفر «حمید چیت چیان» وزیر نیرو به استان اصفهان به بهره برداری رسید.در این مراسم وزیر نیرو با اعلام اینکه طرح آبرسانی به شهر گلپایگان نقطه پایانی این پروژه عظیم بوده است، اظهار کرد: آب انتقالی به گلپایگان از چهار دره در شهر الیگودرز و چهار بند انحرافی به وسیله ۶ تونل جمع آوری شده است، به منظور انتقال آب از استان لرستان تا شهر گلپایگان حدود ۵۶ کیلومتر تونل احداث شده است.

چیت چیان افزود: با اجرای این طرح ۱۰ شهر و ۲۵۰ روستای مسیر انتقال از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی به صورت پایدار برخوردار می شوند.
وی با اشاره به اعتبارات هزینه شده در این پروژه اعلام کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته حدود ۹۰۰ میلیارد تومان برای انتقال آب به فلات مرکزی هزینه شده است، این در حالی است که اگر به قیمت روز هم اکنون بخواهیم این طرح را در دستور کار قرار دهیم حدود دو هزار میلیارد تومان هزینه اجرای این طرح می شود.
وزیر نیرو ضمن ابراز امیدواری به این که با انتقال آب به گلپایگان موجبات توسعه اقتصادی اجتماعی این منطقه مهیا شود، گفت: ما مخالف اجرای طرح های گردشگری نیستیم، اما باید اجرای آن با هماهنگی مسئولان ذیربط مانند محیط زیست، بهداشت، وزارت نیرو و سایر نهادهای دیگر انجام شود تا مشکل زیست محیطی و نیز آلودگی آب ایجاد نشود.
چیت چیان ادامه داد: این طرح بزرگ در سال ۹۱ کلنگ زنی شده است و امروز به مدد کمک و همت تمامی مسئولان آبفا و مردم بلند همت گلپایگان با هزینه ۲۴۹ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
در ادامه این آیین «علی بختیار» نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از اجرای این پروژه خواستار اجرای پروژه شبکه فاضلاب شهر گلپایگان و احداث نیروگاه برق آبی ۸ مگاواتی این شهرستان شد.
وی افزود: یکی از ویژگی های مهم این پروژه پیش بینی تامین ۳۰ ساله آب شرب این منطقه است که امیدواریم با لوله گذاری به گلشهر و مرمت و بازسازی و اتصال شبکه های روستایی به این منبع آب شرب مردم این مناطق هم تامین شود.
در این مراسم معاون عمرانی استانداری اصفهان نیز با اشاره به مشخصات این پروژه گفت: با اجرایی شدن این طرح ۳۳۰ لیتر بر ثانیه آب شرب مطلوب با تصفیه متعارف در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
«محمدعلی طرفه» افزود: در حال حاضر مدیریت استان تمام ملاحظات لازم را برای مدیریت بهینه منابع آبی اعمال نموده و تمام تلاش ها در جهت مدیریت مصرف آب مد نظر قرار گرفته به طوری که تلاش می شود که مصارف بخش فضای سبز و غیر شرب از شبکه آب آشامیدنی جدا گردد.
معاون عمرانی استانداری اصفهان در پایان اظهار داشت: در سفر معاون اول رئیس جمهوری به همراه تعدادی از وزرای هیات دولت طرح هایی در بخش های مختلف صنعتی، نظامی، ورزشی، فرهنگی و آبرسانی با رقمی حدود دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.