به گزارش پایگاه خبری ربیع،  در این مراسم که در سالن جلسات بانک ملی استان قم برگزار شد، طی سخنانی شیوع کرونا طی یک سال گذشته در استان قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به مراجعات مردم به بانک ها در این مدت گفت: بانک ها در خط مقدم جبهه مقابله با کرونا در سطح کشور و استان قم بودند و تعدادی از پرسنل آنها به مقام شهادت نائل آمدند.
وی صیانت از سلامت کارکنان بانک ها را یک ضرورت دانست و افزود: افتتاح مرکز درمانی توسط بانک ملی قم در راستای نیل به این هدف اقدامی ارزنده است.
استاندار قم همچنین با اشاره به بهره برداری از چند مرکز درمانی و بیمارستان مجهز در استان قم طی یک سال گذشته تصریح کرد: طی این مدت ۴۵۰ تخت بیمارستانی به بهره برداری رسیده و در صدد تکمیل پروژه های ناتمام در حوزه بهداشت و درمان هستیم.
سرمست در ادامه سبک زندگی جدید که مقتضای شرایط جهان امروز است را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: بانکداری الکترونیک یکی از ضرورت های دوران پسا کرونا است که به خوبی در حال عملیاتی شدن بوده و امیدواریم با تکمیل این فرایند به صورت کامل از نیازی به مراجعه حضوری شهروندان به بانک ها نباشد .
وی در بخش دیگری از سخنان خود جهش تولید را در اولویت کاری مسئولان استان قم دانست و گفت: بانک ها در رفع موانع تولید و پرداخت تسهیلات برای طرح های توسعه ای و سرمایه در گردش فعالان بخش خصوصی نقش چشمگیری ایفا می کنند.
استاندار قم تعیین تکلیف واحدهای تملیکی را یکی دیگر از برنامه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید دانست و گفت: خوشبختانه با همکاری مدیران بانک های عامل تعداد زیادی از واحدهای تملیکی به مدار تولید بازگشته اند.