به گزارش پایگاه خبری ربیع،مهدی سماواتی در حاشیه حضور در کارگزاری ۷۹۰۱۸ روستای قباق تپه و اعطای حکم بازنشستگی سالمندی و مستمری بازماندگان در این روستا اظهار کرد: ۱۸۰۰ نفر از مردم روستای قباق تپه شهرستان کبودراهنگ عضو بیمه صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند که امسال ۴۰ نفر از آنها به سن بازنشستگی رسیدند.

وی خدمات رسانی به قشر کشاورز، روستایی و عشایر را از افتخارات مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: سال گذشته روستای قباق تپه شهرستان کبودراهنگ  رتبه اول کشوری و استانی را در میزان جذب کشاورزان و روستائیان در این صندوق کسب کرد.

سماواتی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۸۰ نفر از اهالی روستای قباق تپه برای عضویت در بیمه صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر ثبت نام کرده اند به طوریکه اهالی این روستا استقبال بی نظیری از عضویت در این صندوق دارند.

وی صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر را یکی از دستاوردهای مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و یادآور شد: روستائیان و عشایر برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب در صندوقی بیمه ای که مختص کشاورزان، روستائیان  و عشایر است، بازنشسته شدند که  دست اندرکاران صندوق این موضوع را به فال نیک می گیرند و به پاس قدردانی از استقبال مردم درصدد افزایش خدمات برای اعضای صندوق هستند.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان خاطرنشان کرد: این صندوق نقش بسزایی در توسعه روستا و ایجاد امید و نشاط در روستاها دارد و سعی مسئولان پوشش گسترده بیمه ای در کشور است.