کارگردان اصفهانی تئاتر با بیان اینکه کمبودهای سخت‌افزاری از اصلی‌ترین معضلات تئاتر اصفهان است، گفت: اصفهان سالن تئاتر ندارد و این فقط یک کمبود نیست.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، پیام میرکی با اشاره به تلاش برای برطرف شدن کمبودهای تئاتر و مشکلات این حوزه از جانب مسئولان اظهار داشت: رسیدگی به مشکلات و برطرف‌کردن کمبودها روند مداومی نیست. از آنجایی که کار ما متغیر است، گاهی اوقات خوب توجه می‌شود و گاهی اوقات خوب به مشکلات این حوزه پرداخته نمی‌شود، اگر مسئولان امر همیشه به حوزه تئاتر بی توجه بودند، ادامه دادن، کار مناسبی نبود، پس خود ما نیز برای بهبود اوضاع باید کمک کنیم.

وی درباره ضعف‌ تئاترها بیان کرد: من گاهی اوقات کارگردانی کرده و بیشتر بازیگری می‌کنم، تئاتر ضعف‌های زیادی دارد. تئاتر زمانی که اجرا می‌شود کار خودش را انجام می‌دهد و اگر پیامی داشته باشد آن را می‌رساند، البته به شرطی که اجرا شود، این در حالی است که گاهی اوقات به دلایل خاص برخی تئاترها اجرا نمی‌شود.

میرکی افزود: نه تنها در اصفهان بلکه در کل ایران محدودیت‌‌هایی وجود دارد و سبب شده که بعضی اوقات حرف‌هایی زده نشود و یا بعضی اتفاق‌ها رخ ندهد، بنابراین تئاتر ضعف‌هایی نظیر کمبود بودجه و جدی نگرفتن کار تئاتر دارد.

این کارگردان اصفهانی که با تئاتر”جیره‌بندی پر خروس برای سوگواری ” در جشنواره تئاتر استان اصفهان شرکت کرد، ادامه داد: تئاتر یک شغل است و من و خیلی‌ها به عنوان یک شغل به آن نگاه می‌کنیم. من تئاتر را شغل خود می‌دانم درصورتی که کسی این موضوع را نمی‌پذیرد، تن دادن من کارگردان به هر نمایشی، هر هزینه‌ای و و هرجایی از دیگر ضعف‌های تئاتر است که البته این ضعف در همه جا رواج دارد.

وی درباره پیشنهاداتی که برای بهبود وضعیت تئاتر در نظر دارد، اظهار داشت: تمامی پیشنهادهایی که می‌توانیم ارائه دهیم را همه کسانی که باید کار را انجام دهند، می‌دانند، بعضی اوقات انجام می‌دهند و گاهی انجام نمی‌دهند. بنابراین با گفتن من پیشنهادها تکراری می‌شوند.

میرکی با اشاره به کمبود سالن‌های تئاتر خاطرنشان کرد: اصفهان سالن تئاتر ندارد و این فقط یک کمبود نیست، سالن اصلی فرشچیان و تالار هنر کمی مشابه سالن تئاتر هستند، کارگردان خیلی کم پیش می‌آید که به سراغ کار اجرایی بر روی سالن برود و می‌توان به مشکلات سخت افزاری به عنوان دیگر ضعف‌های تئاتر اشاره کرد.