به گزارش پایگاه خبری ربیع، حجت‌الاسلام رحمت‌اله صادقی مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان افزود:۴ هزار طلبه و روحانی مورد تأیید بنیاد شهید در سطح کشور به شهادت رسیده‌اند که از این تعداد ۱۱۱ نفر در ترور، ۳۸ نفر به عنوان مدافع حرم در عراق به شهادت رسیده اند .

وی با اشاره به شهادت ۵۹۰ طلبه و روحانی در سال‌های دفاع مقدس، تصریح کرد: اصفهان در بین استان‌های دیگر بیشترین تعداد شهید طلبه و روحانی را تقدیم کرده است و در جایگاه بعدی استان‌های تهران و مازندران قرار دارند.

وی یادآور شد: استان اصفهان همچنین با ۲۱۵ جانباز بیشترین تعداد جانباز طلبه و روحانی را به خود اختصاص داده است و امروز اجلاسیه طلاب و روحانی جانباز در حالی در مشهد برگزار می‌شود که ۱۶ نفر از جانبازان بالای ۷۰ درصد در این مراسم حضور پیدا کرده‌اند.

صادقی بیان کرد: از مجموعه ۵۹۰ شهید طلبه و روحانی اصفهان، ۵۵۷ نفر در دفاع مقدس، ۱۸ نفر با ترور یا انفجار، یک نفر طلبه خواهر در مکه مکرمه، یک نفر نجف، یک نفر کربلا، یک نفر در پاکستان، یک نفر در بوسنی و هرزگوین به شهادت رسیده‌اند.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به برگزاری اولین کنگره سراسری شهدای طلبه و روحانی سراسر کشور در روز چهارم خرداد در قم، اضافه کرد: امسال دوازدهمین کنگره شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان به دلیل اینکه اصفهان بالاترین تعداد شهید را به خود اختصاص داده است، در راستای کنگره سراسری طلبه و روحانی کشور روز  ۲۹ اردیبهشت از ساعت ۹ تا ۱۲ با سخنرانی حجت‌الاسلام ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت مجلس در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های کنگره شهدای طلبه و روحانی در قم، افزود: در حاشیه این کنگره نمایشگاهی از دستاوردها و خدمات طلاب و روحانیون رزمنده و ایثارگر برگزار می‌شود که ۲ غرفه آن به استان اصفهان اختصاص داد.

صادقی همچنین گفت: از مجموع ۵۹۰ شهید طلبه و روحانی استان خانواده بیش از ۴۷۰ نفر سرکشی شدند که در برخی از این سرکشی‌ها استاندار یا آیت‌الله مهدوی عضو خبرگان رهبری حضور داشتند.

وی گفت:از مجموع ۵۹۰ شهید طلبه و روحانی استان ۱۴۶ شهید ساکن شهرستان اصفهان، ۱۱۳ شهید ساکن شهرستان نجف آباد، ۹۲ شهید ساکن کاشان و سایر شهدای طلبه و روحانی ساکن سایر شهرستان‌های استان بوده‌اند.

زهرا نصیری