به گزارش پایگاه خبری ربیع، مسلم محمودزاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان بیان داشت:همزمان با حلول ماه شوال و پایان ماه پربرکت رمضان و مصادف شدن این ایام با آیین گلاب گیری در شهرستان کاشان سیل مسافرتها از شهرها و استانهای مختلف کشور به سمت کاشان روانه و سبب غافلگیری مسئولین و مردم شهرستان گردید.
اگر چه در سالهای قبل حضور گردشگران در این فصل سال در شهرستان کاشان وجود داشت ولی همزمانی تعطیلات عید فطر و شروع فصل گلاب گیری از یک سو و رفع محدودیت های کرونایی بواسطه واکسینه شدن مردم و کاهش آمار ابتلا به کرونا و تغییر رنگ بندی ها از سوی دیگر سبب شد تا حجم زیادی از مسافران و گردشگران به شهرستان کاشان عظیمت نموده و از جاذبه های گردشگری و زیارتی سیاحتی و آیین های گلاب گیری بازدید و بهره مند گردند.
کمبود مراکز اقامتی و همچنین پذیرایی در کاشان در ایام پایانی هفته گذشته به وضوح نمایان شد و با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی با بارش باران خصوصا در ساعات پایانی روز و اوایل شب شهرستان را در بر داشت و این موضوع سبب غافلگیری مسافرین شد لذا بقاع متبرکه شهرستان کاشان که میزبان مسافران و گردشگران در این فصل سال بودند با اسکان مسافران در شبستانها و حسینیه های بقاع متبرکه تا حدودی سبب ایجاد آرامش در بین مسافران شدند.
در شش شب منتهی به پایان هفته گذشته در ۱۳ بقعه متبرکه شهرستان کاشان خصوصا بخشهای مشهداردهال و قمصر حدود هجده هزارنفر در بقاع متبرکه شب را سپری کردند.
اسکان در اتاقها و شبستانهای بقاع متبرکه امامزاده ولی بن موسی(ع) راوند. امامزاده علی بن محمدباقر(ع) . امامزاده زید بن علی النقی(ع) و شاهزاده حسین(ع) باریکرسف. امامزاده نورالهدی(ع). امامزاده ابراهیم و امامزاده قاسم و امامزاده هادی(ع) فین. امامزاده میر سلیمان(ع) و امامزاده پیرداود(ع) . امامزاده یونس(ع) و … از جمله بقاع متبرکه ای بودند که شبها میزبان مسافران و گردشگران در اتاقها، رواقها و شبستانها بودند.
در برخی بقاع متبرکه تدارک آبجوش و چای صلواتی و برخی نذورات از جمله حلیم، خرما و نان توسط خیرین و هیئت امنا، از جمله اقدامات بوده است.
در پایان از تلاشهای تمامی عوامل اجرایی بقاع متبرکه شهرستان هیئت امنا و مدیران و مسئولین فرهنگی و خادمین رسمی و افتخاری و ائمه جماعات بقاع در راستای افزایش رضایت مندی و خدمات رفاهی مسافرین زحمات زیادی را متحمل شدند قدردانی می نمایم.

ابراهیم قربانی