پایگاه خبری ربیع/

سال های زیادی است دشمنان اسلام به قدرت بی بدیل مسلمانان پی برده اند و از اسلام و مسلمانان ترسیده اند زیرا با پیروزی انقلاب اسلامی بعد از قرنها اسلام توانست راه نفسی پیدا کند و اسلام ناب محمدی به جامعه بشری معرفی گردد، این حرکت که به نوعی صدور اندیشه های دین مبین اسلام را وارد عرصه های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی نمود و مسلمانان مهجور را از آن مهجوریت چند قرنی نجات داد زنگ خطری شد برای استکبار که دست به منابع مسلمانان دراز کرده بود و البته هنوز هم طمعش ادامه دارد اما ترس بریدن دستش از کشورهای اسلامی او را به تحرکات مختلفی از جمله تبلیغات اسلام هراسی زد. در ادامه این اقدام که راسش آمریکا بود و کشورهای نوکرمآب نیز از او تبعیت می کردند اکنون نوبت به اعلام ترس ماکرون رسیده است او چنان از تعداد جمعیت کم مسلمانا کشورش نگران است که به دنبال مصوبه ای برای ایجاد محدودیت آنهاست! امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در تازه ترین سخنان خود، رویکرد توهین آمیزی نسبت به دین مبین اسلام داشته و کامل ترین و آخرین دین آسمانی را مولد بحران در جهان دانسته است! رئیس جمهور فرانسه اخیرا  در توجیه لایحه‌ای ضد اسلامی ادعا کرده بود:

“اسلام دینی است که امروزه در تمام جهان در بحران به سر می‌برد. این مسئله را فقط در کشور خودمان شاهد نیستیم». ماکرون مدعی شده بود که هدف از اجرای این لایحه پس از به تصویب رسیدن، مواجه با مشکل افزایش افراط‌گرایی اسلامی در فرانسه و تقویت «توانایی ما در زندگی در کنار یکدیگر» خواهد بود.” گرچه مسلمانان بهترین، منظم ترین و اخلاقی ترین مردم کشور فرانسه هستند و هیچگونه اقدان ضد امنیتی نداشته اند بلکه با دئستی و رفاقت با سایر شهروندان دارند در این کشور زندگی می کنند؟ در خصوص اظهارات رئیس جمهور فرانسه نکاتی وجود دارد که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. واقعیت امر این است که امانوئل مکرون در صدد جذب آرای جریان ملی گرای افراطی به سبد رای خود و هم حزبی هایش است. پس از تاسیس حزب “جمهوری به پیش” از سوی مکرون، اصلی ترین رقبای وی ” ملی گرایان افراطی” بوده اند. افرادی که رویکردی ضد مهاجرتی و ضد اسلام داشته و خواستار اعمال سخت ترین برخوردها در قبال پناهجویان هستند.

اصلی ترین هدف مکرون از بیان مواضع وقیحانه اخیر در بعد سیاست داخلی، یارگیری از جریان ناسیونالیسم افراطی در فرانسه است. حزب  مکرون در انتخابات پارلمانی اروپا در سال ۲۰۱۹ نیز در مقابل جریان ملی گرا به رهبری “مارین لوپن” شکست خورد و کرسی های پارلمان اروپا را از دست داد.

فراتر از آن، مکرون در جریان شیوع کرونا، به سختی از سوی شهروندان فرانسوی بابت عدم مدیریت صحیح بحران مورد انتقاد قرار گرفت. مطابق آخرین نظرسنجی های موجود در اتحادیه اروپا، مکرون بدترین سیاستمدار اروپایی بوده که در اداره بحران کرونا ناموفق ظاهر شده است. همین مسئله مکرون را مجاب ساخته است تا در کنار نمایشهای  متعدد خود در عرصه سیاست خارجی فرانسه ( با هدف انحراف افکار عمومی کشورش از بحرانهای داخلی)، بیاناتی را نیز در خصوص دین اسلام و مسلمانان بر زبان آورد.

نکته بعدی، به نقد اظهارات مکرون باز می گردد. بدیهی است که اکنون جهان اسلام در بحران به سر می برد ، اما مسول این بحران ، کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس ،آلمان و فرانسه هستند. کشورهایی که مطابق اسناد متعدد و اثبات شده، اصلی ترین حامیان داعش  و گروههای تروریستی و تکفیری در سوریه و عراق هستند. کشورهایی که در جریان جنگ یمن، حامیان تسلیحاتی و سیاسی مطلق آل سعود محسوب می شوند.و در جریان برجام نیز دشمنی او را بخوبی ملت ایران و دیگر مسلمانان لمس کردند و دیدند چگونه از حتی آمریکایی ها در مقابله با ایران جزع و فزع می کرد و جیغ می کشید!

بهتر است رئیس جمهور فرانسه به این سوال پاسخ دهد که نقش وی و هم پیمانانش در نسل کشی گسترده سعودیها در یمن چه بوده است! فراتر از آن، فرانسوی ها نیز به مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی، طرفدار “تجزیه جهان اسلام” از طریق ایجاد “بحرانهای مزمن امنیتی” بوده و دهه هاست به این راهبرد کلان پایبند هستند.

بدیهی است که اتفاقا در چنین شرایطی” پیاده سازی اسلام ” و “اتحاد امت اسلامی” تنها راه ایستادگی در برابر جنایات امثال مکرون و ترامپ می باشد. رد پای رئیس جمهور فرانسه در انواع جنایاتی که امروز در غرب آسیا ، شمال آفریقا و دیگر مناطق جغرافیایی تعریف شده در محدوده جهان اسلام قابل مشاهده است.

بدون شک نشانی غلط  وقیحانه ای که رئیس جمهور فرانسه در قبال دین مبین اسلام ارائه کرده است، بار دیگر از هویت و ماهیت وی به عنوان “دشمن طراز  اول اسلام” پرده برداشته است.

جهان اسلام و از جمله مسئولان و ملت ایران نباید در خصوص این مواضع سکوت کند. اینکه مکرون به عنوان یکی از بانیان و عوامل  ایجاد ترور و خشونت در جهان اسلام، بخواهد در این خصوص به افکار عمومی دنیا نشانه ای نادرست و کاملا دروغ بدهد.

 نباید فراموش کرد که در فاصله حدود یکسال و نیم باقیمانده تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ در فرانسه، مکرون به کرات این نوع  آدرسها و نشانه های نادرست و گمراه کننده را به دیگران (خصوصا افکار عمومی غرب و فرانسه) مخابره خواهد کرد.

از این رو نباید تصور کرد که ادعاهای مغرضانه و دروغین مکرون در قبال دین مبین اسلام و پیروان این دین کامل و آسمانی، به همین نقطه ختم می شود.

بدیهی است که هراندازه در این خصوص مواجهه محکم تری با کاخ الیزه صورت گیرد و مکرون هزینه های بیشتری بابت توهینهای خود به مسلمانان بپردازد، در آینده ناچار به عقب نشینی بیشتری درا ین خصوص خواهد بود. بدیهی است که در چنین شرایطی سکوت در برابر اظهارات مکرون جایز نیست!

مظفر حاجیان