به گزارش پایگاه خبری ربیع، استراماچونی بزرگترین جدا شده ی نیم فصل اول استقلال بود که پس از صدر نشینی این تیم با برد مقابل شهر خودرو قراردادش را فسخ کرد و به کشورش بازگشت. این تیم سه بازی را بدون سرمربی پشت سرگذاشت و پس از یک ماه کش و قوس فراوان در آمدن یا نیامدن او باشگاه فرهاد مجیدی را جایگزین او کرد که چند بازی پایانی فصل گذشته به عنوان جانشین شفر پشت سر گذاشته بود.

از زمان استراماچونی استقلال به دنبال یک مهاجم مکمل شیخ دیاباته بود و در نهایت هم ارسلان مطهری را به خدمت گرفت. تا آخرین ساعات نقل و انتقالات هم سجاد آقایی و مرتضی تبریزی به دنبال جدایی بودند که اولی به صورت قرضی به ذوب آهن رفت و دومی ماندگار شد. در خط هافبک استقلالی ها موفق به جذب آیاندا پاتوسی بازیکن فصل پیش خود نشدند و این بازیکن به فولاد رفت و تا این لحظه برنی ایبینی وینگر استرالیایی وارد ایران شده که احتمالا بعد از تائید تیم پزشکی قرارداد خواهد بست.

استقلال یک مدافع وسط آفریقایی هم مد نظردارد که به گفته مدیران این باشگاه تا چند روز آینده وارد ایران می شود و به عنوان سهمیه ی آزاد مشکلی برای ثبت قرارداد ندارد. میلاد باقری مدافعی که حتی به لیست ۱۸ نفره هم راه پیدا نکرد قرضی و شش ماهه به پارس جم جنوبی پیوست. مرتضی آقاخان هم پس از دو فصل مصدومیت با قراردادی قرضی تا پایان فصل به سایپا ملحق شد.