به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از تسنیم، با خبر بازگشایی سینماها به دستور رئیس جمهور، رئیس انجمن سینماداران که ضمناً نامه‌ای را به مدیرعامل خانه سینما مبنی بر جدایی این صنف از خانه سینما نوشته‌ است، در گفت‌وگویی از ضرورت حمایت دولت از سینمادران به اندازه حمایتی که از تولید فیلم شده است خبر داد.

قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران با ابراز خشنودی از بازگشایی سینماها از ابتدای تیرماه اظهار کرد که این اتفاق باعث می‌شود تا از ضرر سینماداران و کارکنان آن که بعضاً از سطح معیشتی بالایی برخوردار نیستند جلوگیری شود. وی در ادامه بیان کرد که به نظرم استقبال خوبی از سینماها خواهد شد زیرا بعد از ۴ ماه تعطیلی سینماها مردم علاقه بیشتری به تماشای فیلم در سالن بزرگ سینما و بر پرده‌های عریض و بزرگ آن دارند.

اشرفی ضمن اشاره به اینکه فروش بالای فیلم‌ها بستگی به خود فیلم و کیفیت آن دارد بیان کرد که ما طبق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌توانیم اقدام کنیم و تا زمانی که درباره ظرفیت‌ دستور جدیدی داده نشود هیچ اقدام جدید نمی‌توانیم بکنیم اما به نظرم می‌رسد که ظرفیت ۵۰درصدی سینما مورد بهره‌‌برداری کامل قرار خواهد گرفت. اگر دقت داشته باشیم بیشتر کسب‌ها و مشاغل بعد از اینکه بازگشایی شدند مورد استقبال مردم قرار گرفتند بنابراین فکر می‌کنم که این اتفاق برای سینماهای کشور نیز رخ دهد.

وی در ادامه در پاسخ به خبرنگار تسنیم درباره احتمال کمک و حمایت دولتی برای ۵۰ درصد دیگر سالن که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد بیان کرد: فعلاً که در تمام این مدت از طرف دولت کمک شایانی به ما نشده است؛ انتظار این بود  همان‌طور که به فیلم و چرخه تولید آن کمک مالی می‌شود به سینما هم توجه شود. واقعیت این است که فیلم و سینما لازم و ملزوم یکدیگرند و نمی‌توان سینما را از فیلم جدا کرد. درباره اینکه آیا حتماً کمک مالی برای نیم دیگر سالن بشود، ما تقاضایی ارائه ندادیم و این دولت است که باید احساس کند به کار فرهنگی و اشتغال آن کمک کند.

سرمایه‌گذاران زیادی در سینما وارد شدند و برای ساخت فیلم‌های سینمایی هزینه کردند اما فیلم‌هایشان در پشت درب‌های سینما مانده است، حالا این فیلم‌ها محل درآمدشان جایی غیر از سینما نیست. بنابراین با حمایت دولت از سینما می‌توان اشتغال بهتری را هم برای سینمادران و هم برای فیلم‌های سینمایی در نظر گرفت.