به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه های هوشمند بیشترین تردد بین استانی در روز ۲۹ اسفند با تردد بیش از دو میلیون و ۴۵۰ هزار تردد ثبت شده است که بیشتر سفرها از استان های تهران و البرز ۲۶ درصد بوده است و سهم استان های اصفهان، استان فارس و خراسان رضوی به ترتیب با ۷، ۵ و ۴.۷ درصد است.
این گزارش می افزاید همچنین با بررسی سفرهای وسایل نقلیه به مبدأ استان‌های تهران و البرز، این وسایل نقلیه بیشتر استان های مازندران، گیلان، مرکزی، قم و خراسان رضوی را به عنوان مقصد سفر انتخاب کرده‌اند که در این میان استان‌های مازندران و گیلان به ترتیب با ۱۱ و ۸.۸ درصد، بیشترین سهم از پذیرش سفر را داشتند.
شایان ذکر است بیشترین تردد بین استانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان‌های سیستان و بلوچستان، ایلام، خوزستان، کرمان و گلستان ثبت شده و استان‌ خراسان جنوبی بیشترین کاهش تردد بین استانی را داشت.
گفتنی است در محورهای منتهی به تهران مجموع تردد رفت و برگشت محورهای کرج-چالوس ۱۵ درصد، محور هراز ۹ درصد، محور فیروزکوه یک درصد و آزاداراه تهران ساوه دو درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته را داشتند.