استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سیستم آموزشی دانشگاه‌های استان نیازمند تحول اساسی و بازنگری مجدد است.

به گزارش پایگاه خبری ربیع از شهرکرد،  قاسم سلیمانی ظهر امروز در نشست با رؤسای دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان استان اظهار داشت: سیستم آموزشی دانشگاه‌ها مبتنی بر مقاله‌محوری است که بیشتر جنبه دکوری و قفسه‌ای و کمتر جنبه عملی دارد.

وی با بیان اینکه مقالات و تحقیقات در دانشگاه‌ها باید بر اساس نیازها، مزیت‌ها و چالش‌های استان ارائه شوند، افزود: متأسفانه در برخورد با بیشتر مسائل استان‌ دچار آزمون و خطا شده‌ایم و تغییر روش‌های مختلف سبب مواجه با چالش‌های عمده شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به موضوع آب و مسائل و مشکلات چالش‌برانگیز پیرامون آن بیان کرد: کارشناسان قوی و حقوقدانان خبره و با تجربه زیادی در استان داریم ولی تاکنون به موضوع آب و مشکلات پیرامون آن برای پیگیری در مراجع قانونی توجه نشده است.

سلیمانی با بیان اینکه تحقیقات علمی در زمینه آب از جمله کارهای مهم پژوهشی است، خاطرنشان کرد: ما هنوز از نظر قانونی دچار ابهام هستیم که استانی که خود سرچشمه آب است باید اول سیراب شود بعد به دیگران آب برساند یا برعکس اول دیگران استفاده کنند بعد اگر چیزی باقی ماند خودمان استفاده کنیم.

وی با اشاره به فعالیت پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: پارک‌ها توسط ایده‌هایی که از دانشگاه برمی‌خیزند تغذیه می‌شوند و اگر بخواهیم به نتیجه کاربردی برسیم باید این حرکت را به صورت قوی دنبال کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری استفاده از تولیدات داخلی را عمل به اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: یکی از بهترین راه‌های رسیدن به این هدف استفاده از تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان است.

سلیمانی تأکید کرد: کارگروهی متشکل از سازمان‌ها و نهادها، مسئولان پارک علم و فناوری و رؤسای دانشگاه‌های در راستای رسیدگی به مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل شود.