به گزارش پایگاه خبری ربیع، استاندارد ملی شماره ۱۴۵ در مورد دیگ زودپز- ویژگیها و روشهای آزمون نخستین بار در سال ۱۳۴۵ تدوین شده است و تاکنون ۲ بار مورد تجدیدنظر قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کردستان، هدف از تدوین این استاندارد تعیین ویژگیها و روشهای آزمون دیگ زودپز با ظرفیت اسمی کمتر از ۱۵ لیتر می‌باشد.

دیگ زودپز ظرف سرپوشیده‌ای است که برای پخت سریع غذا بکار می‌رود و دمای پخت غذا در آن بیشتر از نقطه جوش آب می‌باشد. دیگ‌های زودپز را می­توان از آلومینیوم، آلیاژ آلومینیوم و یا از فولاد ضد زنگ ساخت. چنانچه از آلومینیوم و یا آلیاژ آلومینیوم در ساخت دیگ استفاده شده باشد مقادیر هر یک از عناصر سرب، بریلیوم، تالیوم، تانتال و آرسنیک نباید بیش از ۰۵/۰ درصد باشد. دیگ‌های زودپز به دو طریقه کششی و یا ریخته‌گری تحت فشار ساخته می‌شوند. در صورتی که از روش ریخته‌گری تحت فشار برای ساخت استفاده شود، دیگ باید از نظر ظاهری کاملاً صاف، تمیز، بدون عیب و عاری از هر گونه پستی و بلندی و خلل و فرج و ضایعات بوده و زائده‌های آن گرفته شده باشد. کلیه قسمت­های دیگ زودپز که با خوراک یا بخار تماس دارند نباید خواص خوراک را از نظر رنگ و مزه و بو تغییر دهند و مواد خارجی در خوراک وارد نمایند. لاستیک‌های مصرفی در دیگ‌ها باید از نوعی باشد که در اثر تماس با غذا ایجاد مسمومیت نکرده و عاری از ترکیبات آرسنیک، سرب یا مواد خطرناک دیگر باشد. تمام دیگ‌های زودپز باید مجهز به سوپاپ کار باشند. دیگ علاوه بر سوپاپ کار باید مجهز به وسیله ایمنی دیگری نیز باشد، که این وسیله می‌تواند سوپاپ اطمینان و یا یک وسیله الاستیکی باشد. روی دیگ زودپز باید ویژگیهای ظرفیت اسمی به لیتر، عبارت ساخت ایران و علامت کارخانه سازنده در قسمت مشخص و کاملاً نمایان به فارسی حک شده باشد.

در هنگام خرید این کالا باید به علامت استاندارد و کد ده رقمی زیر آن نیز توجه نمود. جهت پیگیری اعتبار پروانه کاربرد علامت استاندارد، کد ده رقمی درج شده در زیر علامت استاندارد را می‌توان به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال نمود.

سامانه تلفن گویا ۱۵۱۷ رابط بین مردم و اداره کل استاندارد است و استفاده­کنندگان از این کالا می‌توانند شکایات مرتبط با کیفیت فرآورده مشمول استاندارد را از طریق این سامانه تلفنی، ثبت و پیگیری نمایید.