به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلام‌حسین مهدوی‌نژاد  اظهار کرد: محرم، ماه عزاداری بر عزای امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان را باید محضر نورانی امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و ملت ایران به‌ویژه مردم ولایی استان و شیعیان جهان تسلیت گفت.

وی تصریح کرد: ماه‌های محرم و صفر را باید به شیعیان به‌ویژه آزادگان جهان تسلیت گفت؛ زیرا امام حسین (ع) تنها متعلق به مسلمانان و شیعیان نیست، بلکه متعلق به همه آزادگان جهان هستند.

امام جمعه موقت سمنان اضافه کرد: باید اهداف قیام امام حسین (ع) در مجالس عزاداری و تکایا و مساجد مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا زنده نگه داشتن نام امام حسین (ع) و مرام و مکتب آن حضرت بسیار ارزشمند و پسندیده است.

مهدوی‌نژاد بیان داشت: باید در این مجالس سعی کنیم تا اهدافی که امام حسین (ع) در خلق قیام تاریخ‌ساز عاشورا در مسیر زنده نگه داشتن اسلام داشتند، را به جامعه تزریق کنیم تا جایگاه خودش را بازیابد و حرکت ما به سمتی باشد که جامعه حسینی و مکتب اباعبدالله الحسین (ع) در جامعه فراگیرتر شود.

وی تصریح کرد: اینکه می‌گوییم مکتب اباعبدالله الحسین (ع) در جامعه ما توسعه یابد، تنها نگاه ما به هیأتی‌ها نیست؛ بلکه باید همه کشور و در مجموع همه دنیای انسانیت زیر پرچم امام حسین (ع) جمع شوند.

از امام حسین (ع) واقعی بگویید

امام جمعه موقت سمنان افزود: دنیا برای ظهور امام زمان (عج) آماده می‌شود و آن حضرت بدون جنگ دنیا را می‌گیرد و یکی از نمونه‌های رسیدن به این هدف را همیشه انقلاب اسلامی ایران مثال می‌زنیم.

مهدوی‌نژاد بیان داشت: وقتی امام راحل در مسیر شکل‌گیری انقلاب اسلامی قیام کردند، خیلی‌ها فکر می‌کردند که چطور می‌خواهند با تانک‌ها و توپ‌های دشمن با دست خالی بجنگند؛ اما در آخر دیدیم که امام خمینی (ره) تحولی ایجاد کرد که برخورد با این ادوات مشکل نبود.

وی ادامه داد: این باور را داریم که در زمان ظهور امام زمان (عج)، بمب‌های اتم و … کار نمی‌کنند؛ بلکه همه در خدمت امام زمان (عج) قرار می‌گیرند و این حرکت اگر بخواهد شکل بگیرد که همه دنیا زیر پرچم امام حسین (ع) جمع شود، لازمه‌اش این است که مکتب روشن و مدون و برنامه قوی باشد.

امام جمعه موقت سمنان اضافه کرد: باید در نوحه‌خوانی‌ها، عزاداری‌ها و مراسم نکات لازم در نظر گرفته شود که مکتب امام حسین (ع) تبلیغ شود؛ ارادت‌های شخصی را نباید در این رابطه دخیل کرد؛ نه اینکه چون من امام حسین (ع) را فلان جور می‌پسندم و در ذهنم تصویر کردم، در نوحه‌ها آن‌طور رفتار کنم.

مهدوی‌نژاد افزود: باید از امام حسینی دم بزنم که امام حسین (ع) واقعی بوده و خدا او را فرستاده است و امام زمان (عج) از او پیروی می‌کند؛ باید این ابعاد رعایت شود و حرکت‌هایی روشنگر برای همه دنیای اسلام و انسانیت باشد.

وی تصریح کرد: همیشه دشمنان از فرازهای تاریخی ما مثل عاشورا وحشت داشتند و می‌خواهند این فرازهای تاریخی را از بین ببرند؛ یکی از فرازهای بزرگ تاریخی، عاشوراست. عاشورا خیلی دشمن دارد، چون استکبار جهانی و شیاطین مرگ خود را در عاشورای حسینی می‌بینند.

این خورشید جهان‌تاب هرگز به تاریکی نمی‌گراید

امام جمعه موقت سمنان ادامه داد: این حرف امروز نیست؛ در حکومت اموی همه امکانات خود را برای کشتن امام حسین (ع) بسیج می‌کنند؛ در حکومت‌های بعدی مثل عباسیان، تخریب قبر امام حسین (ع) را توسط متوکل عباسی شاهدیم؛ در طول تاریخ برای زیارت قبر آن حضرت موانع زیادی را ایجاد می‌کردند و این موانع همیشه بوده و کم نیست و امروز هم وجود دارد.

مهدوی‌نژاد اضافه کرد: امروز حتی می‌بینیم زمینه‌هایی فراهم می‌شود که مشکلاتی را فرا راه این خورشید جهان‌تاب به وجود می‌آورند و ایجاد می‌کنند تا نگذارند قلب‌ها را برباید.

وی تصریح کرد: دشمن سعی می‌کند در زوایای مختلف عمل کند؛ گاهی در یک زاویه موفق و در زاویه دیگر موفق نمی‌شود اما ناامید هم نمی‌شود؛ چون سردسته آنها شیطانی بوده که بر دشمنی با انسانیت قسم ‌خورده است.

امام جمعه موقت سمنان ادامه داد: زمانی قبر امام حسین (ع) را تخریب می‌کنند و با گذشت صدها سال، شخصی به‌عنوان صدام ملعون را می‌آورند که به جنگ مسلمانان برود و الآن هم می‌بینیم که زائران امام حسین (ع) را به گلوله می‌بندند؛ برخی مواقع هم به شکل دیگر عمل می‌کنند و تبلیغات سوء دارند.

مهدوی‌نژاد گفت: در این سال‌ها، تشویق کردن استکبار جهانی را در بحث قمه‌زنی می‌بینیم تا عده‌ای را جمع و قمه‌زنی کنند و از طرفی بگویند اسلام این است.

وی تصریح کرد: آنها داعش را خلق می‌کنند و به جان مردم می‌اندازند تا این وضع را به اسلام نسبت می‌دهند و در اشکال مختلف، دشمنی با اسلام و عاشورا را در ارزش‌های مهم در اسلام نشان می‌دهند و می‌خواهند‌ چهره اسلام را بد نشان دهند.

شیعیان بیدار باشند

امام جمعه موقت سمنان ادامه داد: شیعیان باید بیدار باشند و همه جا دست دشمن را رو کنند و توطئه‌هایش را بفهمند.

مهدوی‌نژاد افزود: وقتی شیطان نزد آدم و هوا رفت، نگفت من می‌خواهم شما را از بهشت بیرون و بدبختتان کنم، گفت من خیرخواه شما هستم و می‌خواهم شما را نجات دهم تا جزو کسانی باشید که ورود در بهشت دارید.

وی تصریح کرد: امروز هم که دشمن وارد می‌شود، نمی‌گوید من می‌خواهم امام حسین (ع) را از شما بگیرم و شما را بی‌دین کنم؛ گاهی حرکت‌هایی می‌کند که نتیجه‌اش همین است و بدبینی و جدایی نسبت به اسلام ایجاد می‌کند.

امام جمعه موقت سمنان افزود: مقام معظم رهبری تعبیری زیبا در حوزه بصیرت و بصیرت‌افزایی دارند که همه جا می‌تواند کارساز و مفید باشد. استکبار جهانی با عاشورا به اشکال مختلف مبارزه می‌کند؛ آنها می‌خواهند چهره عاشورا و اسلام را بد جلوه دهند و باید هوشیار بود و نگذاشت شیطان‌ها شیطنت کنند.

گفت‌وگو از: حسن رضاییان

انتهای پیام/