به گزارش پایگاه خبری ربیع،  پرونده ویژه «دادستان انقلاب»: با اوج‌گیری فشارها بر «سید اسدالله لاجوردی» دادستان وقت انقلاب تهران، مخالفین او -که مهمترین آنها آیت‌الله منتظری بود- تمام تلاش خود را کردند تا اگر شد، او را مجبور به کناره‌گیری از سمت دادستانی کنند ولی لاجوردی‌ اهل استعفا نبود.

او همچنان پرونده‌های جنجالی را می‌گشود و در آن مقطع که فرزندان، دوستان و آشنایان بسیاری از مسئولین جذب «سازمان مجاهدین خلق» شده بودند، لاجوردی در نوک پیکان مقابله با این گروهک قرار داشت و در مقابل همه فشارها و سفارش‌ها می‌ایستاد و همین بر دامنه دشمنی‌ها با او می‌افزود.

مخالفین دادستان که فهمیدند نمی‌توانند او را مجبور به کناره‌گیری کنند، فشارهای خود را در مسیری دیگر دنبال کردند و به گفته برخی از دوستان و نزدیکان لاجوردی، برای رسیدن به هدفشان، کم کم دسترسی مستقیم او با امام خمینی [که ازجمله حامیان لاجوردی بود] را هم محدود کردند.

نمونه آن، دو نامه‌ای است که در ادامه خواهید خواند.

در این دو نامه که برای اولین بار توسط خبرگزاری فارس در فضای رسانه‌ای کشور منتشر می‌شود، لاجوردی گزارشی کوتاه از وضعیت تقابل با منافقین، خدمت امام خمینی(ره) داده و درخواست می‌کند که امکان ملاقات حضوری با ایشان برایش فراهم شود.

یکی از این دو نامه که با دستخط خود لاجوردی نگاشته شده، متعلق به تاریخ ۳۱ مرداد سال ۶۳ (یعنی چند ماه قبل از برکناری او) است اما تاریخ نامه دوم (که تایپ شده و کمی مفصل‌تر است) احتمالا متعلق به سال ۶۲ باشد.

بیشتر بخوانید:

– چوب‌فروشی که «مرد پولادین» انقلاب شد

– استعفا نمی‌دهم؛ برکنارم کنید

– برخورد شهید لاجوردی با منافقین مثل فرزندانش بود

– حضور توّابین فرقان در پروژه‌‌های موشکی

– لاجوردی برای این «حکم» مرگ خود را از خدا خواست

– خبرنگار آلمانی گفت من وارد گلستانی به نام زندان شدم

– من اگر بودم مثل لاجوردی عمل نمی‌کردم

نامه اول: از روندی حاکم بر دستگاه قضایی احساس خطر می‌کنم

محضر مبارک حضرت امام رهبر مستضعفان و مرجع عظیم‌الشان شیعیان جهان (دامت‌ افاضاته)

مدتهاست از روندی که بر دستگاه قضایی حاکم گشته احساس خطر می‌کنم و این احساس برآنم می‌داشت: گوشه‌ای از برداشت‌هایم را که گهگاه به شورای محترم عالی قضایی (به طور اجمال و مایوسانه، چرا که جو حاکم بر شورا بر خورد قاطعانه با مجرمین را پذیرا نیست) عرضه دارم، ولی تاکنون نتیجه‌ای عاید نگشته، سهل است که تصمیمات جدیدی اتخاذ فرموده‌اند؛ لذا لازم می‌دانستم در صورتی که اجازه می‌فرمودید حضورا خدمتتان شرفیاب و تا آنجا که فرصت اجازه می‌داد قسمتی از مطالب را خدمتتان تقدیم می‌داشتم ولی متاسفانه هر چه تلاش کردم موفق نشدم.

امید است این افتخار نصیبم شده و توفیق زیارتتان میسر گردد.

به قرار مسموع فرموده‌اید: اگر امکان همکاری با شورای محترم عالی قضایی را ندارم خدمتتان عرض کنم، همین مساله اشتیاق و ضرورت دیدار با آن امام عزیز را فزونی بخشید،.

با تقدیم شایسته‌ترین احترامات ممکنه از سوی یک مقلد

سید اسدالله لاجوردی

* نامه دوم: منافقین پس از عفو و خروج از کشور درجبهه علیه رزمندگان می‌جنگند

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری سالامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خمینی مدظله‌العالی

ضمن عرض سلام خالصانه و آرزوی طول عمر وجود مبارک و پیروزی عاجل رزمندگان سلحشور اسلام، با توجه به اینکه تحرکات اخیر منافقین در مناطقی از جبهه‌های جنگ تحمیلی خسارات فراوانی را متوجه سپاهیان کفرستیز اسلام نموده است، لذا بر حسب وظیفه گزارشی از وضعیت منافقین و برخوردهای انجام شده را به استحضار حضرتعالی می‌رسانم.

حضرت امام، همانگونه که استحضار دارید گروهک تروریستی منافقین از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با تمام توان در ستیز و دشمنی با جمهوری اسلامی و مردم مومن و انقلابی بوده و به قصد براندازی این نظام مقدس در شرایط مختلف، متوسل به شیوه‌های گوناگون شده است و هم اکنون با تمام قدرت و همدستی صدام ،خطری جدی را متوجه نظام اسلامی نموده است.

منافقین از طریق عوامل نفوذی، همکاری با استغفارات عراق، بازجویی و شکنجه اسیران مظلوم و مقاوم اسلام، با صدام کافر همدست و همسو شده و اخیرا با مساعدت ارتش بعثی و با سوءاستفاده از همزبانی و همشکلی با رزمندگان اسلام به خطوط آنها حمله و ضایعات سنگینی به بار آورده‌اند.

گروهک مزبور حملات خود را از پایگاه‌های مرزی شروع و هم اکنون با تشکیل تیپ‌ها و گردان‌های عملیاتی به اصطلاح ارتش آزادیبخش به استمداد حدود ۸ هزار نفر فجایع فکه و مهران را به وجود آورده و تعداد زیادی از ظفرمندان جبهه‌های نور را به شهادت رسانده و یا به اسارت گرفته‌اند و تجهیزات و ادوات بسیاری را به یغما برده‌اند.

این گروهک وابسته ظرف ۱۶ ماه گذشته در ۵۳ رشته عملیات کوچک و بزرگ حدود ۹ هزار نفر را شهید و مجروح و نزدیک به ۲ هزار و ۷۷۱ نفر را اسیر کرده‌اند.

حضرت امام، علیرغم تاکیدات حضرتعالی در ارتباط با ماهیت و اهداف این گروهک تروریستی برخی از مسئولین محترم به امید اصلاح و ارشاد منافقین به بهانه التیام خانواده آنان تاکنون تعداد زیادی از زندانیان تشکیلاتی و مجرب را به انحاء مختلف از جمله عفو‌های پی در پی، آزاد و بر اساس گزارشات موثق از کشور خارج و درصد قابل توجهی از نیروهای عملیاتی منافقین در جبهه‌ها را تشکیل می‌دهند.

مؤید این مدعا آمار دستگیری‌های مجدد و فراری‌هایی است که تاکنون توسط وزارت اطلاعات و دادستانی انقلاب اسلامی تهران اعلام شده است. در همین راستا متوقف نمودن اعدام‌ها خصوصا حذف مجازات اعدام دختران که طبق شواهد موجود همدوش با مردان در ارتش به اصطلاح آزادیبخش می‌جنگند،‌می‌باشد.

به هر حال با توجه به اینکه یقینا و بر اساس اطلاعات واصله در آینده‌ای نزدیک منافقین در جبهه‌های جنوب و غرب کشور حملات خود را بر علیه رزمندگان اسلام ادامه و گسترش خواهند داد و بیش از پیش به جذب زندانیان آزاد شده مبادرت می‌ورزند و وضعیت و شرایط فعلی که از ۳۰ خرداد ۶۰ حساس‌تر به نظر می‌رسد در درون زندان نیز تاثیر گذاشته و با توجه به فرارهای متعدد زندانیان، برخوردهای خصمانه آنان با پاسداران محافظ زندان و اعتصابات پی در پی احتمال بروز حوادثی در درون زندان نیز می‌رود، لذا ضرورت برخورد جدی و قاطع مسئولین ذیربط احساس می‌گردد.

علی هذا در این مقطع حساس با تشکیل ستاد کل جانشینی فرماندهی کل قوا و اعلام مرحله پنجم از نبرد بی‌امان با استکبار جهانی و در راستای تحقق هر چه سریع‌تر پیروزی نهایی رزمندگان اسلام، از محضر مقام معظم رهبری تقاضا می‌گردد با عنایت به عرایض خود و موارد ذیل دستور مقتضی صادر فرمایند.

۱- برخورد ستاد کل فرماندهی به «شکل ویژه» و با هماهنگی ارگان‌های ذیربط با این گروهک.

۲- متوقف نمودن آزادی گروهک‌ها بالاخص منافقین برای جلوگیری از پیوستن به تیپ‌ها و گردان‌های عملیاتی به طور موقت.

۳- اجرای احکام صادر شده اعدام عناصر تشکیلاتی و محارب گروهک‌ها که معوق مانده است.

۴- تجدید نظر در پرونده افراد تشکیلاتی و معاندی که در درون زندان دست به ایجاد تشکیلات زده و به اصطلاح خود زندان را میدان مبارزه تلقی نموده‌اند.

در پایان گرچه معتقدیم با بصیرت و […] اندیشی و رهبری‌های پیامبرگونه آن امام عزیز و بزرگوار هر گونه حرکت بر علیه این نظام مقدس و الهی محکوم به شکست است، لکن از باب ادای تکلیف و بیان درد دل با پدری دلسوز و مهربان مراتب به عرض رسید.

در صورت صلاحدید جهت عرض ارادت مخلصانه و ارائه مستنداتی در رابطه با گزارش فوق اجازه شرفیابی فرمایید.

والسلام دادستان کل استان تهران

انتهای پیام/فارس