به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از سنندج، امین مرادی صبح امروز در افتتاحیه نهمین جشنواره بین‌المللی دف‌نوازی دف نوای رحمت در پردیس سینما بهمن سنندج اظهار کرد: شعار جشنواره بین‌المللی در این دوره «هنر مهربانی و همگرایی» است.

وی با بیان اینکه روز گذشته با حضور مردم و شرکت‌کنندگان شاهد یک اتفاق مبارک و میمون در پایتخت دف جهان بودیم، افزود: در تجمع بزرگ دف‌نوازان ایران زمین که از برنامه‌های جنبی نهمین دوره جشنواره بین‌المللی دف‌نوازی دف نوای رحمت بود شاهد تجلی دو رحمت باران و دف بودیم.

رئیس حوزه هنری کردستان اضافه کرد: ترویج موسیقی عرفانی و کشف و حمایت از استعدادها مهم‌ترین هدف برگزاری این جشنواره است که به عنوان مطالبه جدی از سوی مردم استان و دف‌نوازان سایر نقاط کشور و حتی خارج از کشور مطرح است.

مرادی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم در این جشنواره استعدادهای جوان را کشف کنیم، افزود: برگزاری این جشنواره‌ها با حضور اساتید صاحب نام بستر خوبی را برای فعالین این عرصه در سطح استان و معرفی توانایی‌های هرچه بیشتر استان کردستان در این حوزه فراهم سازد.

وی از ارسال ۳۰۴ اثر به دبیرخانه نهمین جشنواره بین‌المللی دف‌نوازی دف نوای رحمت خبر داد و گفت: آثار به لحاظ کمی و کیفی از سطح بالایی برخوردار بودند و در داوری‌ها با کمترین فاصله از همدیگر انتخاب شده‌اند.

به گفته وی، ۲۴۲ اثر از آثار رسیده به این دوره از جشنواره در بخش تکنوازی و ۶۲ اثر  در بخش‌های مولودی‌خوانی و گروه نوازی بوده است.

رئیس حوزه هنری کردستان اذعان داشت: در مجموع ۲۵۰ هنرمند از ۳۰ استان کشور آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند.

مرادی افزود: در بخش گروهی هم نیز ۳۸ گروه آثار خود را ارسال کرده‌اند که ۱۳ اثر آن به بخش مسابقه راه یافته است.

وی تحقق اهداف والای نظام مقدس اسلامی را از مهم‌ترین اهداف یادآور شد: نهمین جشنواره بین المللی دف جشنواره دف‌نوازی دف نوای رحمت عنوان کرد و گفت: ترویج مضامین و مفاهیم رفیع اسلامی و انسانی، مقابله با تهاجم فرهنگی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری فاخر کشف و حمایت از استعداد‌های جوان و خلق و تولید آثارهنری فاخر و نمونه برای ابلاغ تعالیم اسلامی از دیگر اهداف این جشنواره است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱/و