به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس،  بخش کودک و نوجوان بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در فضایی اختصاصی به ارائه برنامه‌های مختلف آموزشی و سرگرمی با مضامین قرآن و اهل‌بیت(ع) برای کودکان و نوجوانان می‌پردازد.

طراحی بخش به گونه‌ای است که جامعه مخاطب آن با حضور در این فضا ضمن بازی و سرگرمی با برخی از آموزه‌های قرآن و عترت آشنا شده و لحظات خوب و معنوی را سپری خواهند کرد.

غرفه بازی یکی از فضا‌های جذاب بخش است که کودکان باحضور در آن ضمن سرگرم شدن از وسایلی استفاده می‌کنند که بوسیله آن نکات آموزنده‌ای دریافت خواهند کرد، همچنین اتاق غصه هم برای ارائه غصه‌های قرآنی بچه‌ها طراحی شده است.

باغ کتاب ویژه معرفی کتب مناسب با سنین کودک و نوجوان با موضوعات مذهبی است و این عزیزان در غرفه‌ای دیگر با عنوان نقاشی خلاق قرآنی موضوعات به کودک ارائه می‌شود و آنها هم براساس آن موضوع نقاشی می‌کنند.

مسابقه مکعب‌ها راه مستقیم، از کی بپرسم، نماز و اهل‌بیت(ع) از دیگر غرفه‌های نمایشگاه است و در غرفه‌ای دیگر با عنوان مشاوره، موضوعات تربیتی و روانشناسی کودک و نوجوان برای والدین تشریح می‌شود.

برخی از غرفه‌های بخش ویژه نوجوانان است و در آن از طریق آیتم‌های مختلف به موضوعات گوناگون نوجوان می‌پردازند که از جمله آنها می‌توان به کارگاه گچ و آیینه و کاغذ، تصویر‌سازی دیجیتال، غصه‌های ماه، کتیبه نگاری، معرق، ماسه‌های رنگی اشاره کرد.

در غرفه دیگری از بخش کودک و نوجوان برای حاضران نمایش اجرا می‌شود و هوش قرآنی، مسابقه یار مهربان، مسابقه کعبه، نقاشی، خمیر‌بازی از دیگر غرفه‌های این بخش است.

فضایی در بخش به صورت استیج طراحی شده و در آن برنامه‌های شاد و مفرح باحضور مجریان حوزه کودک و نوجوان برای مخاطبان اجرا می‌شود.

در فضایی هم از بخش نقاشی‌هایی که کودکان و نوجوانان در غرفه‌های مختلف کشیده‌اند برای عموم به نمایش در‌می‌آید.

انتهای پیام/