به گزارش پایگاه خبری ربیع، فضل خرم با بیان اینکه گفته می‌شود صادرات دام باعث افزایش قیمت گوشت شده‌ است، گفت: حدود ۶۷ میلیون راس دام روستایی، عشایری و صنعتی وجود دارد و در ۱۵ روز اخیر حدود ۵۰۰۰  راس دام صادر شده است. سوال اینجاست که چطور چنین چیزی امکان دارد که در مقابل این تعداد دام، صادرات ۵۰۰۰  راس باعث افزایش قیمت شود؟

وی ادامه داد: در خصوص افزایش قیمت گوشت یا گرانفروشی در سطح توزیع رخ داده است یا اینکه دام به صورت غیر رسمی از کشور خارج می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: البته افزایش قیمت گوشت امر طبیعی است. چه بسا اگر به بازار مواد غذایی نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که در همین چند وقت‌ اخیر قیمت شکر افزایش یافته یا مثلا قیمت ماهی نسبت به دوسال گذشته ۳ برابر افزایش داشته است، در حالی که گوشت در دوسال اخیر با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، افزایش قیمت چندانی نداشته است.

خرم در ادامه افزود: چرا تلاش بر این است که قیمت گوشت سرکوب شود؟ برای تولید یک کیلو گوشت حدود ۱۴ کیلوگرم نهاده نیاز داریم. با افزایش قیمت نهاده‌ها اگر متوسط قیمت نهاده را کیلویی۷۰۰۰ تومان در نظر بگیریم حدود ۹۸ هزار تومان فقط هزینه علوفه است. این هزینه در کنار سایر هزینه‌های دیگر قطعا قیمت تمام شده تولید را بالا می‌برد. اینکه قیمت گوشت امروز کیلویی ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان است به دلیل سرکوب قیمت‌هاست. قیمت گوشت با توجه به افزایش هزینه‌های تولید باید کیلویی ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان باشد تا تولیدکننده حداقل ضرر نکند.

ایسنا