به گزارش پایگاه خبری ربیع، به گفته معاون حقوقی و امورمجلس وزیر آموزش و پرورش بیشتر مصوبات سفر رئیس‌جمهور به اصفهان در حوزه نوسازی مدارس است  وبیشترین مراجعات انجام شده در میز خدمت در حوزه ساماندهی نیروی انسانی و نیروهای حق‌التدریس، پیش دبستانی، نهضت سوادآموزی، خرید خدمات آموزشی و معلمان مدارس غیردولتی بوده است.

یوسف نوری ، در سفر به شهرستان شاهین شهر و برخوار مدرسه خیرساز حاج منوچهر انصاری را افتتاح کرد و در شورای اداری شهرستان‌های شاهین‌شهر، میمه و برخوارشرکت کرد و به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ گفت.

وزیر آموزش و پرورش از تصویب ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل ۳۴ طرح عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی در شهرستان‌های‌ شاهین شهر و میمه و برخوار خبر داد و گفت: اعتبارتخصیص یافته به این دو شهرستان چند برابر اعتباری است که در بودجه برای این شهرستان‌ها در نظر گرفته شده است.

وی از تبدیل وضعیت ۶۱ هزار معلم در تیرماه سال جاری خبر داد و گفت:دراسفند پارسال برای حدود ۳۱ هزار نفر خرید خدمات، نهضتی و حق التدریسی که قبل از سال ۱۳۹۲ فعالیت داشتند و سر کلاس درس بودند حکم صادر شد.

نوری افزود: امسال نیز ۶۱هزار نفر معلم در طرح مهر آفرین هستند که هنوز یا کد ندارند یا  وضعیتشان قرارداری است و باید در آزمون داخلی تیر ماه تبدیل وضعیت شوند.

وی در خصوص سفر به شهرستان برخوار گفت: مواردی که در سفر به شهرستان برخوار مطرح شد در حوزه های مختلفی از جمله حوزه زیرساختی، ارتباط جاده ای بود که این موضوعات باید پیگیری شود.

استخر نیمه تمام فرهنگ شهر دستگرد برخوارامسال بهره برداری می شود

وی درباره عدم تکمیل بلوار جانبازان دولت آباد در حریم شهر اصفهان گفت: به دلیل اینکه مسیر فعلی ارتباط دولت آباد به اصفهان یک مسیر صنعتی است، حتما ترافیک در آن وجود دارد و جاده های پرترافیک، خطرآفرین هستند، این موضوع باید پیگیری شود؛ من در این خصوص با وزیر کشور صجبت کردم تا هم در حوزه وزارت کشور و هم در حوزه وزارت راه و شهرسازی این مسئله پیگیری شود.

وزیر آموزش و پرورش و نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر به برخوار در ادامه با اشاره به موارد مطرح شده در حوزه وزارت آموزش و پرورش گفت: استخر نیمه تمام فرهنگ شهر دستگرد برخوار باید از محل تبصره ۱۴ تکمیل شود و امسال عملیات عمرانی آن به اتمام رسیده وبهره برداری می شود.

نوری اظهار کرد: بیمارستان ۹۶ تختخوابی برخوار شهرستان هم از طریق ماده ۵۶ باید پیگیری شود؛ ما هم از سوی وزارت بهداشت و هم بانک عامل موضوع را پیگیری کردیم و مقرر شد از طریق دریافت تسهیلات و پیش بینی در بودجه های سنواتی سال آینده این طرح به اتمام برسد.

وی گفت: در حوزه آب چند موردی را داشتیم؛ یکی بحث پساب و استفاده از آن بود که با وزارت نیرو صحبت شد تا این اجازه را به کشاورزان بدهند که از آن به صورت بهینه استفاده کنند. همچنین منبع آبی که برای آب شرب وجود دارد حتما باید تامین اعتبار شود که این موضوع از سوی وزارت نیرو هرچه سریعتر پیگیری و انجام می شود.

حضور خیران در مدارس باعث الگوپذیری دانش‌آموزان می‌شود

نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در برخوار تصریح کرد: مرکز جامع سلامت شهر دستگرد هم به دلیل فرونشست زمین تخلیه شده و باید این موضوع مورد مطالعه قرار گیرد که تحکیم بستر انجام شود یا اینکه دیگر قابل استفاده نیست و باید به طریق دیگری این درمانگاه تاسیس شود.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: درخصوص آلایندگی منطقه صنعتی دولت آباد و کوره های آجرپزی اطراف آن با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور صحبت داشتیم تا اگر طرحی دارند که بتوان از این ظرفیت به صورت بهینه و غیرآلاینده استفاده شود، ارائه کند.

نوری درباره اقدامات آموزش و پرورش برای جذب خیران، گفت:حضور خیران در مدارس زمینه را آماده می‌کند تا در آینده بر تعداد افراد خیر و نیکوکار در جامعه افزوده شود.

وزیر آموزش و پرورش از لازم الاجرا بودن جراحی در کشور سخن گفت و بیان داشت:تورمی که اتفاق افتاد به‌دلیل افزایش قیمت‌های جهانی بود و طبیعی است به مردم فشار وارد شود، اما این جراحی اقتصادی لازم بود و در آینده نزدیک اتفاقاتی می‌افتد که این موضوع را جبران خواهد کرد.

۱۵۰۰ میلیارد تومان برای کمک به کمبود ها و بازماندگان از تحصیل

وی از اختصاص هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای جبران کمبودها و جذب بازماندگان از تحصیل به ویژه در مناطق دوردست خبر داد و گفت: یکی از جنبه‌های مردمی بودن دولت، همین موضوع است؛ باید دلیل تعطیلی کارخانه‌ها، آلودگی و مشکلات دیگر را بررسی کنیم تا با مشارکت راهبران جامعه اداری، نظامی، فرهنگی و علما برای حل آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به اجرای دو هزار و ۱۰۰ سالن و زمین چمن در مدارس سراسر کشور افزود: دولت در سفرهای استانی ۱۰ برابر بودجه شهرستان‌ها را در نظر می‌گیرد.

نوری اختصاص هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه سالانه آموزش و پرورش را دستاورد سفرهای استانی دانست و اظهار کرد: این اعتبار سه برابر سال گذشته بود و خیران نیز بخش اعظم حمایت از آموزش و پرورش را به دوش می‌کشند.

تقویت هنرستان‌های جوار صنعت  

وی ایجاد هنرستان‌های جوار صنعت را گام درستی در زمینه کاهش بیکاری تحصیل‌کردگان بیان کرد و گفت: دولت مصمم به تسهیل‌گری است و تا پیش از این در رتبه ۱۲۷ تسهیل جواز کسب‌وکار در دنیا قرار داشتیم و باید برای بهبود این شرایط در همه عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی تلاش کنیم.

وزیر آموزش و پرورش، همچنین از بلوار جانبازان دولت آباد به سمت اصفهان در محدوده شهرستان برخوار بازدید کرد و در نشستی صمیمی با مردم این منطقه به صورت چهره به چهره دیدار و در جریان مشکلات آن ها قرار گرفت و دستورات لازم را صادر کرد.

نوری همچنین، از پارک ۲۵۰ هکتاری حبیب آباد که به عنوان محل تنفسی در ورودی شهر اصفهان است و با مشکل کمبود اعتبار و نگهداری در شهر حبیب آباد مواجه است، بازدید کرد.

نمی توانیم به شهرک های اختصاصی خدمات عمومی ارائه کنیم

نماینده ویژه هیئت دولت در سفر استانی رئیس جمهور به استان اصفهان از پروژه عمرانی کوی محله مهر و شهرک پردیس شاهین شهر نیزبازدید کرد واز نزدیک  با مشکلات این مناطق آشنا شد و در فرمانداری با مردم ملاقات چهره به چهره داشت و مشکلات مسکن مهر را بررسی کرد.

در بازدید وزیر آموزش و پرورش از محله مهر و شهرک پردیس شاهین‌شهر، سعید ابریشمی‌راد، شهردار شاهین‌شهر با ارائه گزارشی از سابقه احداث این محله گفت: در پی احداث این محله و استقرار ساختمان‌های مسکن مهر و با وجود اسکان بیش از ۲۰هزار نفر جمعیت در این محله کمبود فضاهای آموزشی، فرهنگی و مذهبی، فضای سبز متناسب با سرانه جمعیت و از همه مهم‌تر عدم امکان احداث راه‌های ارتباطی با آزادراه معلم از عمده‌ترین مشکلات این محلات است.

همچنین سید محمدرضا کاظمی‌طبا، فرماندار شاهین‌شهر در ادامه بازدیدهای نماینده هیئت دولت از مناطق شاهین‌شهر با حضور در منطقه سایت یکی از مشکلات این منطقه را  اختصاصی و حفاظتی بودن این شهرک دانست و ادامه داد: این شهرک متعلق به ارتش جمهوری اسلامی بوده و به دلیل مالکیت خصوصی آن شهرداری‌ها و سایر نهادهای خدماتی شرایط و امکان خدمت‌رسانی به این منطقه که مطالبه به حق ساکنان این شهرک است را ندارند.

زهرا نصیری