به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، حجت‌الاسلام عباس دانشی  اظهار کرد: به دنبال وقوع سیل ویرانگر در برخی مناطق کشور و خسارات جانی و مالی وارده و تأکید مقام معظم رهبری بر کمک‌های مردم و ورود دستگاه‌ها به امداد سیل‌زدگان، کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان با اهدای یک روز از حقوق فروردین ۹۸ در این امر خداپسندانه مشارکت کردند.
وی تاکید کرد: کمک‌های اهدایی کارکنان به حساب تعیین شده از طرف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور واریز می‌شود تا طبق اولویت نیاز، به نفع مردم سیل زده استان‌های درگیر سیل هزینه شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی افزود: وظیفه تک تک ماست که به یاری مردم آسیب دیده از سیل بشتابیم و کاهش آلام آسیب‌دیدگان سیل وظیفه‌ای همگانی است و هر کس باید به هر طریقی که می‌تواند به مردم سیل‌زده کمک کند.
دانشی همچنین از اجرای طرح «بهار مهربانی» در کتابخانه‌های عمومی به منظور جمع آوری کتاب و هدایای فرهنگی برای کمک به مناطق سیل زده خبر داد.
وی اظهار داشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نظر دارد به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق سیل‌زده و پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان، اقدام به اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارسال بسته‌های کتاب و اسباب بازی کند.

دانشی افزود: تمامی کتابخانه‌های عمومی استان پایگاه جمع‌آوری بسته‌های فرهنگی خواهند بود و علاقه مندان می‌توانند کتاب‌ها، اسباب بازی‌ها و سایر هدایای فرهنگی خود را برای ارسال به مناطق سیل زده کشور به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی تحویل دهند.

انتهای پیام/و