رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار خبر داد: کتابخانه صدرالواعظین بروی موقوفه حمام اولیاء خوانسار احداث می­شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین عباس نصیر الاسلامی اظهار داشت: این کتابخانه با کمک های اعضای هیئت امناء مسجد امام حسن مجتبی بیدهند خوانسار و همچنین مشارکت بخش خصوصی در شهر بیدهند از توابع خوانسار احداث می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: توحید زورچنگ سرمایه گذار بخش خصوصی این طرح می­باشد که قرار است برای احداث یک کتابخانه عمومی و تخصصی مجهز مبلغ ۴ میلیارد ریال هزینه نماید.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار در ادامه افزود: هدف از اجرای این طرح گسترش فضاهای فرهنگی مورد نیاز جامعه می­باشد که در اقدامی نیک اندیشانه این سرمایه گذار بخش خصوصی این پروژه به اجرا در آمد.

حجت الاسلام و المسلمین عباس نصیر الاسلامی در ادامه بیان کرد: زمین این موقوفه ۳۰۰ متر مربع است که قرار است این کتابخانه در دو طبقه و به مساحت ۶۰۰ متر مربع بر عرصه این موقوفه که متعلق به حمام اولیاء بیدهند است احداث شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هدف از نامگذاری این کتابخانه زنده نگهداشتن یاد و خاطره عالم و واعظ بزرگوار حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی امینی از دانشمندان بزرگ شهرستان است که به صدرالواعظین امینی نیز معروف می­باشد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوانسار در ادامه عنوان کرد: عملیات احداث این کتابخانه پس از مساعد شدن جوی هوا آغاز می­شود و طبق پیش بینی­های صورت گرفته شده این پروژه یکسال زمان نیاز دارد.