به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، منصور مولانایی  اظهار کرد: بر اثر بارش‌های اخیر مقادیر از حجم کوه در قسمتی از کوه‌های مشرف به گردنه صلوات‌آباد جدا شده و احتمال رانش و ریزش وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی با توجه به اینکه احتمال رانش و ریزش در این قسمت به صورت جدی وجود دارد انجام اقدامات پیشگیرانه در دستور کار ستاد بحران شهرستان قرار گرفته است.

معاون و جانشین فرماندار در ستاد بحران شهرستان سنندج افزود: در همین راستا تیم‌هایی از دستگاه‌های متولی همچون راهداری در محل حضور یافته و بعد از انجام بررسی‌های لازم نسبت به رفع این مشکل اقدامات لازم انجام خواهد شد.

مولانایی تصریح کرد: در بررسی‌ها و بازدیدهای اولیه پیش‌بینی ما این است که در صورت بارندگی جدید این قسمت رانش و احتمال ریزش جدی است از این رو باید قبل از بارش نزدولات آسمانی نسبت به حجم‌برداری و تثبیت موقعیت آن اقدام کنیم.

وی گفت: طی بارندگی‌های اخیر رانش‌های متعددی در محورهای مختلف شهرستان به ویژه در گردنه صلوات‌آباد اتفاق افتاده که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به پاکسازی جاده‌ها از سوی راهداری این شهرستان اقدام و هشدارهای لازم نیز به مردم داده شده است.

معاون و جانشین فرماندار در ستاد بحران شهرستان سنندج اضافه کرد: تا این لحظه مورد مشابه این که بخواهیم نسبت به تثبیت آن اقدام کنیم مشاهده نشده است و قطعا در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع این وضعیت اقدام خواهد شد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱