به گزارش پایگاه خبری ربیع،فهمیه امیری افزود: بدنه ویروس کرونا از چربی تشکیل شده که در معرض ماده گندزدایی که قرار می‌گیرد، کاملا از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه خط قرمز شرکت آبفا استان اصفهان کیفیت آب است، تصریح کرد: اولویت شرکت آبفا اصفهان تأمین و توزیع آب سالم و بهداشتی است که براین اساس در سطح استان آزمایشگاه‌های متعددی، کیفیت آب را از لحاظ میکروبی، شیمیایی و فلزات سنگین مورد آزمایش قرار می‌دهند.

مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به تعداد مراکز پایش و کنترل کیفیت آب در سطح استان خاطرنشان ساخت: در سطح استان ۲۲ آزمایشگاه، پارامترهای میکروبی آب را به‌طور شبانه‌روزی و مستمر اندازه‌گیری می‌کنند و چهار باب آزمایشگاه از نظر شیمیایی، میزان املاح موجود در آب نظیر کلسیم، منیزیم، نیترات و سولفات موجود را بررسی کرده و دو باب آزمایشگاه میزان فلزات سنگین موجود در آب مانند سرب، روی، جیوه، کرم و مس را بررسی می‌کند.

وی با بیان اینکه در سطح استان اکیپ‌هایی به صورت مستمر کیفیت آب را بررسی می‌کنند، افزود: در سطح استان علاوه بر آزمایشگاه‌های ثابت، همه روزه اکیپ‌های سیار کیفیت آب را از نظر پارامترهای میکروبی، شیمیایی و فلزات سنگین را آزمایش می‌کنند.

امیری خاطرنشان ساخت: در تصفیه‌خانه آب باباشیخعلی درحین فرایند تصفیه به صورت آنلاین EC، PH، مقدار کدورت و کلر باقیمانده آب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به پرسش احتمال ضرر ماده‌ گندزدای موجود در آب برای سلامتی اظهار داشت: آب شرب تصفیه‌خانه باباشیخعلی به روش ازن گندزدایی می‌شود و میزان کلر طوری تنظیم می‌شود که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت میزان کلر باقیمانده در آب از هشت دهم تا یک PPM باشد و این مقدار به‌طور قطع برای سلامتی مردم هیچ‌گونه مشکلی ایجاد نمی‌کند.

مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفا استان اصفهان با تأکید بر کیفیت آب شرب اصفهان بیان کرد: شرکت آبفا استان اصفهان حساسیت ویژه‌ای بر تأمین و توزیع آب شرب با کیفیت در سطح استان داشته اما از زمان شیوع ویروس کرونا نظارت و حساسیت بر تأمین و توزیع آب شرب چندین برابر شده است و در نتیجه مردم نگران کیفیت آب شرب نباشند و بدانند که ویروس کرونا به هیچ عنوان از طریق آب آشامیدنی انتقال نمی‌یابد.