به گزارش پایگاه خبری ربیع، سعید ترابیان با اشاره به میزبانی همدان از اجلاس جهانی راه ابریشم گفت: توسعه صنعت توریسم از اولویت‌های کشور و به خصوص شهر همدان است و در برگزاری اجلاس جاده ابریشم به دنبال بهره‌برداری از این موضوع خواهیم بود.

وی با بیان اینکه باید از پتانسیل‌های شهر همدان برای معرفی این شهر و جذب توریسم استفاده کرد، گفت: اجلاس جهانی راه ابریشم به‌خوبی قادر به تحقق سیاست‌های گردشگری و جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی خواهد بود و باید از این امتیاز بهره لازم را برد.

سعید ترابیان با بیان اینکه به واسطه میزبانی همدان و برگزاری این اجلاس میهمانان داخل و خارج کشور در همدان حضور پیدا می‌کنند و ضمن بازدید از اماکن و آثار تاریخی و فرهنگی همدان، با پیشینه و جاذبه‌های مهم و تأثیرگذار آن آشنا می‌شوند، گفت: تلاش در راستای شناساندن بهتر همدان برای جذب گردشگر باید مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از زیبایی‌های طبیعی و اماکن توریستی و تفریحی استان‌های غرب کشور از جمله همدان ناشناخته است و باید برای معرفی آنها تلاش کرد، افزود: اگر این ظرفیت‌ها به خوبی تبلیغ شود موجب جذب گردشگر از اقصی نقاط کشور و جهان می‌شود.

مدیرعامل دهکده توریستی گنجنامه با بیان اینکه امیدواریم همدان در برپایی اجلاس بین‌المللی راه ابریشم موفق باشد و این رویداد کارکردهای مؤثری برای گردشگری همدان داشته باشد، گفت: جایگاه همدان از لحاظ گردشگری بالا است و باید همدان را به جایگاه واقعی آن رساند.

ترابیان با یادآوری اینکه همدان دارای اماکن دیدنی و آثار ماندگاری از گذشتگان است که نه تنها باید در حفظ و نگهداری آنها در امر صنعت گردشگری کوشا بود، بلکه باید از ظرفیت‌های نقاط مختلف استان از جمله طبیعت زیبای آن با ایجاد فضاهای تفریحی، رفاهی و فرهنگی در جذب هرچه بیشتر توریسم استفاده کرد، گفت: آثار شگرف گردشگری در کاهش نرخ بیکاری و افزایش سطح درآمد ملی بخشی از مزایای این صنعت است که همین موضوع تأکید می‌کند که نباید از توسعه صنعت گردشگری غافل شد.