زهرا نصیری

به گزارش ربیع به نقل از روزنامه کیمیای وطن ، درآستانه هفته دولت مدیرروابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان به همراه مسئولان حوزه روابط عمومی این شرکت و در یک دیداردوساعته با مدیر مسئول روزنامه کیمیای وطن وهیات تحریریه این روزنامه دیدارکرد واز نزدیک با بخش‌های مختلف این روزنامه بازدید نمود.  در این دیدارمدیر روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان ازپیگیری و درج اخبار این شرکت درروزنامه کیمیای وطن و پایگاه خبری ربیع قدردانی کرد و خطاب به مدیر مسئول این روزنامه گفت: خوشبختانه با تعامل خوب رسانه‌ها توانستیم به بخشی از اهداف خود برای روشن سازی افکار عمومی در زمینه خدمات و بعضاً حوادث ناشی ازگاز به مردم عملکرد خوبی را داشته باشیم. سید حسن موسوی، در گفتگو با خبرنگار کیمیای وطن بااشاره به اهم فعالیت‌های این شرکت در سال جاری ازگازرسانی به ۴ شهر باقیمانده در استان اصفهان که از نعمت گاز سال‌ها بهره مند نبودند درکمتر از یکسال آینده ازطریق سیان جی خبرداد و گفت: با بهره برداری از پروژه گازرسانی به این شهرها، ضریب نفوذ گاز در بخش شهری استان به ۱۰۰ درصد می‌رسد و اصفهان به استان سبز تبدیل خواهد شد. وی با بیان اینکه با بهره برداری از پروژه گازرسانی به چهار شهر و دو روستای یادشده، پنج هزار و ۱۳۲ خانوار از مزایای گاز برخوردار می‌شوند افزود: در این روش ابتدا گاز در ایستگاه اصلی (مادر) که در شهرستان نایین احداث می‌گردد، توسط کمپرسور تا فشار ۳ هزار پوند بر اینچ مربع (PSI) فشرده سازی و داخل مخازن مخصوص تزریق می‌شود و پس از آن توسط کامیونهای مخصوص، حمل و به ایستگاههای مصرف (دختر) منتقل می‌شود. وی درادامه صحبت‌های خود از برگزاری موفقیت آمیز سومین المپیاد ورزشی فرزندان زیر ۱۸ سال پسر شرکت ملی گاز ایران که در ۸ رشته در اصفهان برگزار شد نیز سخن گفت وگریزی نیز به اجرای برنامه‌های فرهنگی که از دو سال قبل با قوت و مستمردر این شرکت به اجرا درآمده است زد.

توجه جدی به برنامه‌های فرهنگی و قرآنی درشرکت گازاصفهان

موسوی، از راه اندازی اولین دبیر خانه فرهنگی درشرکت گاز استان اصفهان به صورت پایلوت کشوری خبر داد و افزود: راه اندازی دارلقران امیرالمؤمنین وکسب رتبه‌های برتر قرآنی در کشور ازثمرات راه اندازی این دبیرخانه در استان اصفهان بوده است. ما معتقدیم شرکت‌های خدماتی تنها دربرگیرنده ابعاد اقتصادی نیستند وتوجه به مسائل فرهنگی نیززمینه ساز پیشرفت است.

این فعال قرآنی از استقبال خوب خانواده‌های کارکنان شرکت گاز ازطرح قرآنی تلفنی خبرداد و ادامه داد: آموزش قرآن به صورت تلفنی از دیگر برنا مه‌های این شرکت است که با حضورقاریان ممتاز استان ودرقالب کلیه رشته‌های قرآنی اعم از مفاهیم، روانخوانی، تجوید و غیره بصورت سه ماه و همراه با آزمون کتبی تلفنی در حال انجام است. وی بااشاره به اینکه هم اکنون ۱۳۰ نفرتحت پوشش این طرح هستند که ۷۰ نفر از آن‌ها خانم‌ها و بقیه آقایان می‌باشند ادامه داد: امسال نیز به مناسبت نیمه شعبان دارالمهدی (عج) با همکاری مرکزمهدویت وآینده پژوهشی استان با حضور ۱۲۰ خانواده شرکت گازدرحال برگزاری دوره‌های مختلف است. وی بااشاره به اینکه همزمان با بازگشایی مدارس به ۵ هزارمدیرمدرسه نیز آموزش‌های مختلف ایمنی را ارائه کرده‌ایم گفت: تفاهم نامه‌ای نیز با معاونت بهداشت استان در زمینه آموزش‌های مختلف به صورت دو جانبه منعقد شده است همچنین با کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان نیز تعاملاتی در زمینه آموزش نکات ایمنی گازبرقرار شده است.

ضرورت اجرای مبحث ۲۲ ساختمان‌ها توسط سازمان نظام مهندسی

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان در پاسخ به پرسش خبرنگار کیمیای وطن پیرامون اجرای مبحث ۲۲ درساختمان ها که به رعایت مسائل ایمنی ساختمان تاکید دارد به این نکته اشاره داشت که براساس این بند قانونی نظام مهندسی ساختمان موظف است که هر ۳ سال یکبار از لوله کشی‌های گاز بازرسی داشته باشد اما متاسفانه در این زمینه مشکلاتی وجود دارد و طرح به صورت کامل اجرا نمی‌شود.

موسوی بااشاره به اینکه ساختمان‌هایی که مشکلاتی به جهت جابه جایی تاسیات گازی دارند موظف هستند که این مساله را به کارشناسان شرکت گاز اطلاع دهند گفت: اگر به هر نحو این اتفاقف رخ ندهد و کارشناسان به صورت اتفاقی یا شکایت مردمی از این موضوع مطلع گردند جریمه دو برابری از شهروند به دلیل نقض قانون و تخلف دریافت می‌شود.

وی از جلسه‌ای چند جانبه بین شهرداری، نظام مهندسی ساختمان و شرکت گازاستان اصفهان برای رفع مشکلات ناشی از دریافت مجوز حفاری، نصب علمک گازو غیره به شهروندان خبر داد و بیان داشت: به دلیل حساسیت‌هایی که درنشت یابی و سیکل حفاری گاز وجود دارد تعاملاتی با شهرداری صورت گرفت که مجوز این گونه موارد سریعاً و بدون دست انداز های اداری صادر شود تا حادثه‌ای درشهر رخ ندهد.

خدمات شرکت گاز به مردم رشد چشمگیری داشته است

مدیر مسئول روزنامه کیمیای وطن نیز در این دیداربه پیشرفت‌های قابل ملاحضه شرکت گاز در طول سال‌های بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت: شرایطی که هم اکنون برای گاز رسانی به مردم در شهر ها و روستاهای مختلف فراهم شده است درقبل از انقلاب وجود نداشت و این به برکت نظام جمهوری سالامی است. مظفرحاجیان، بااشاره به اینکه امنیت و رفاه دو مقوله شاخص برای مردم درزمان کنونی به شمار می‌رود اظهارداشت: ارتباط روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها یک ارتباط سازنده است که می‌توان دررفع تنگناهای مختلف مؤثر واقع شود؛ حتی زمانی که دستگاه اجرایی نتواند پیام، پیشنهاد و حتی انتقاد خود را به مسئولان بالا دستی برسانند، رسانه‌ها در این زمینه می‌توانند بازوی توانمندی برای آنان باشند.