به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما ، شهردار اردبیل از مشارکت ۴۰۰ نفر از جوانان این شهر در اجرای طرح پاکبانان محرم خبر داد و گفت: در این طرح جوانان و نوجوانان اردبیلی با نیت خادمی امام حسین (ع) زباله های حاصل از پخش نذورات بین عزاداران سرور و سالار شهیدان در مراسم تاسوعا و عاشورا را جمع آوری کردند.

 حمید لطف‌اللهیان با بیان اینکه اجرای طرح پاکبانان محرم با استقبال و همکاری گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد افزود : مشارکت جوانان در جمع آوری زباله ها ، دیگر اقشار مردم را هم تشویق کرد تا به حفظ نظم ایجاد شده برای پاکیزگی و آراستگی مسیرهای عزاداری کمک کنند.
شهردار اردبیل با یادآوری اینکه اجرای طرح پاکبانان محرم از چهار سال پیش در این شهر آغاز شده و نتایج مناسبی داشته است افزود : با اجرای این طرح میزان زباله های ریخته شده در مسیر حرکت دستجات عزاداری به کمترین میزان ممکن رسیده است.
وی افزود: ما سال اول با ۱۰۰ نفر این برنامه را با هدف پاکسازی مسیر حرکت عزاداران و دسته‌جات عزاداری شروع کردیم و امروز با توفیق الهی و کمک امام حسین(ع) موفق شدیم بیش از ۴۰۰ نفر را در قالب این طرح جذب کنیم.
وی با قدردانی از تلاش و همکاری خوب مجموعه شهرداری در بخش‌های مختلف اعم از حمل و نقل، آتش نشانی، خدمات شهرداری و … در برگزاری برنامه‌های متنوع مناسبتی در ایام محرم گفت: با توجه به اینکه رویکرد فرهنگی شهرداری متقدم بر برنامه‌های خدماتی و عمرانی است ما خوشحال هستیم که در قالب این برنامه‌ها همراه با عزاداران حسینی سعی می‌کنیم تا فرهنگ ناب عزاداری را در پایتخت حسینیت به رخ بکشیم.