به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمد خورشیدی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی با اشاره به اینکه با اجرای طرح تحول سلامت بدنبال قطع رابطه پولی پزشک و بیمار هستیم، اظهار کرد: طرح نظام سلامت الکترونیک در دست اجراست و بدین منظور ۴۰ درصد افزایش اعتبار داشتیم.

وی از آغاز طرح نسخه نویسی الکترونیک در مراکز درمان مستقیم تامین اجتماعی خبر داد و افزود: تاکنون ۲ هزار نسخه الکترونیک توسط پزشکان نوشته شده و مردم از طریق داروخانه ها، داروی موردنظر را دریافت کردند.

مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه بیمه شدگان می توانند با ارائه کدملی و بدون دفترجه بیمه، خدمات دریافت کنند، یادآور شد: ۳۹ هزار نفر در بیمارستان های تامین اجتماعی سطح استان بستری شدند که اغلب منجر به جراحی شد.

دکتر خورشیدی با اعلام اینکه ۱۰ درصد از تخت های بیمارستانی استان مازندران متعلق به تامین اجتماعی است، گفت: در سال گذشته ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار بار مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی صورت گرفته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران از حضور بیمارانی از سراسر کشور در بیمارستان حضت ولیعصر (عج) قائم شهر اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۷۰ بیمار خارج از استان برای آنژیوپلاست مغز به این بیمارستان مراجعه کردند که اکثریت آنان می باید به خارج از کشور اعزام و حداقل ۱۰۰ میلیون تومان هزینه می کردند.

دکتر خورشیدی تامین تجهیزات درمانی را دشوار دانست و خاطرنشان کرد: لوازم و تجهیزات موردنظر خریداری شده و مشکلی در این زمینه نداریم.

وی با اشاره به اینکه هیچ بیمارستانی در استان مازندران سی تی آنژیو ندارد، افزود: مجوز راه اندازی این روش درمانی را دریافت و بسترهای لازم آماده است اما با مشکلات اعتباری مواجه شدیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی مازندران با اعلام اینکه طی روزهای گذشته ۱۶۸ میلیارد تومان از مطالبات ۲ دانشگاه علوم پزشکی مازندران پرداخت شد، افزود: میزان مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی مازندران از تامین اجتماعی به نصف رسیده است.

وی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته ۱۳ و نیم میلیارد تومان برای هتلینگ بیمارستان ها هزینه کردیم، گفت: زمین برای انتقال درمانگاه بیمارستان های ساری و نکا خریداری شد.

دکترخورشیدی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم ۵ هزار متر مربع به زیربنای بیمارستان حکمت ساری اضافه تا از لیست بیمارستان های مقیاس کوچک خارج شود.