هاشم امینی با تأکید بر اجرای همه‌جانبه این طرح گفت: یکی از اهداف مهم ما توسعه خدمات الکترونیک است که به منظور حفظ سلامت عمومی و مقابله با شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه سال گذشته، قرائت کنتور آب به صورت خوداظهاری توسط مشترکین انجام می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان چهار روش را برای اجرای طرح خوداظهاری قرائت کنتور آب اظهار کرد و بیان داشت: هم اکنون مشترکین می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۵۲۲ و شماره‌گیری کلید ۵، شماره کنتور خود را اعلام کنند و سپس رقم آب‌بها محاسبه و از طریق پیامک به مشترک اعلام
می‌شود.
هاشم امینی افزود: همچنین به منظور رضایت خاطر مشترکین، روش دیگر، ارسال پیامکی شماره کنتور برای کنتورنویس است که در این روش، شماره همراه کنتورنویس هر محدوده برای مشترکین پیامک می‌شود.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان به روش دیگری در طرح خوداظهاری قرائت کنتور که به‌زودی زیرساخت‌های آن مهیا می‌شود، اشاره کرد و افزود: در این روش، مشترکین از طریق تلفن همراه خود طبق الگوی: * شناسه قبض #شماره رقم کنتور را به شماره ۳۰۰۰۰۱۵۲۲ پیامک می‌نمایند.
امینی اعلام کرد: روش دیگری که در حال راه‌اندازی است، ورود به پرتال شرکت به آدرس
www.abfaesfahan.ir و ثبت شماره کنتور در لینک تعیین‌شده است.
وی در ادامه افزود: تمام تلاش ما در شرایط اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا حفظ سلامت عموم شهروندان عزیز و همکاران تلاشگرمان است
و اولویت را تا حد امکان بر اجرای اقدامات از طرق مختلف با هدف پیشگیری از گسترش این ویروس قرار داده‌ایم.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان، طرح خوداظهاری توسط مشترکین را گامی مؤثر در گذر از بحران کنونی دانست و خاطرنشان ساخت: مشترکین می‌توانند در آینده نزدیک از طریق اپلیکیشن خدمات همراه آبفای استان اصفهان اقدام به اجرای طرح خوداظهاری قرائت کنتور نمایند. این اپلیکیشن با هدف تحقق دولت الکترونیک، حذف مراجعات حضوری و ارائه آسان‌تر خدمات به شهروندان، طراحی و راه‌اندازی شده است.
وی اظهار کرد: نسخه اندرویدی خدمات همراه آبفای استان اصفهان هم اکنون به‌طور رایگان از فروشگاه‌های اینترنتی کافه بازار، ایران اپس و مایکت قابل دریافت و نصب بر روی تلفن‌های همراه است.
امینی در ادامه عنوان کرد: در نظر گرفته شده به‌زودی مشترکین بتوانند با استفاده از کد دستوری #۱۵۱۵۲۲*۶۶۵۵* اقدام به ثبت شماره کنتور واحد مسکونی خود نمایند.
لازم به ذکر است استفاده از کدهای دستوری نیازمند نصب هیچ نرم‌افزاری نیست و مشترکین می‌توانند با گرفتن کد دستوری ذکر شده با تلفن همراه خود، خدمات شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان را دریافت کنند.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به تدابیر اتخاذ شده برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا افزود: با تکمیل بانک اطلاعات شماره تلفن همراه، قبوض آب‌بها برای سرپرست خانوار یا مدیر ساختمان و مجتمع‌ها پیامک شده و ضمن عدم چاپ قبوض کاغذی، امکان پرداخت غیرحضوری نیز فراهم گردیده، همچنین زمینه خوداظهاری رقم کنتور نیز فراهم شده است.
وی خاطرنشان کرد: همکاری مردم در اجرای طرح «خوداظهاری قرائت کنتور آب»، علاوه بر تداوم خدمت‌رسانی، سبب عدم مراجعه مأموران این شرکت به منازل مشترکین حتی پس از رفع این بیماری از کشور نیز خواهد
شد.
وی با بیان اینکه ارائه خدمات غیرحضوری در شرایط کنونی نقش مؤثری در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا دارد، گفت: بخش عمده‌ای از خدمات آب و فاضلاب چند سالی است که به منظور دسترسی آسان به خدمات در۲۴ ساعت شبانه‌روز، تسریع در ارائه خدمات، صرفه‌جویی در وقت و هزینه، کاهش رفت و آمدها، ترافیک و آلودگی هوا و افزایش رضایتمندی متقاضیان به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود و شهروندان این روزها نیز می‌توانند با خیالی آسوده، بدون مراجعه به دفاتر امور مشترکین، از این خدمات بهره‌مند شوند.