به گزارش پایگاه خبری ربیع، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص اجرای طرح تابستانه در مدارس استان اصفهان برای دانش‌آموزانی که در دوره آموزش آنلاین در کیفیت پایین یادگیری بودند، به خبرنگار کیمیای وطن پاسخ داد: باید توجه داشت در دو سال اخیر افت پیدا و پنهان یادگیری دانش‌آموزان را شاهد بودیم.

سید احمدرضا بنی لوحی، با بیان اینکه افت پیدا در امتحانات نهایی اتفاق افتاد، گفت: در افت پنهان دانش آموزان نمره خوبی کسب کردند، ولی تراز علمی دانش آموزان بالا نبود. این موضوع باعث شد وزارت آموزش و پرورش راهکاری برای تابستان پیش بینی کند.

وی با بیان اینکه طرح تابستانه در هر منطقه و ناحیه اجرایی خواهد شد، گفت: در ۴۱ منطقه آموزشی این طرح را داریم، در هر منطقه و ناحیه ۲۰ درصد دانش‌آموزان را تحت آموزش قرار می‌دهیم ونمره ای که دانش‌آموز در شهریور ماه می‌گیرد جایگزین نمره خرداد می‌شود.

بنی لوحی افزود: این دوره تثبیت و تعمیق یادگیری نامگذاری شده است و فرصت خوبی برای هدایت تحصیلی است، این دوره رایگان است و نباید هیچ هزینه‌ای دریافت شود.

۵۶ هزار دانش‌آموز در طرح تابستانه

همچنین معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به افت شدید تحصیلی دانش‌آموزان دوره ابتدایی به کیمیای وطن گفت: ۵۶ هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی استان اصفهان نیاز به گذراندن طرح تابستانه دارند.

لیلا سادات ابطحی، با اشاره به اینکه دانش آموزان باید برای شرکت در این طرح ثبت نام کنند که تاکنون نزدیک به ۷۵ درصد از جامعه هدف به این منظور اعلام آمادگی کرده‌اند، اجرای این طرح نیاز به ۱۱۷۱ پایگاه دارد که تا امروز ۳۹۵ پایگاه ثبت نام کرده اند.

وی افزود:در این طرح برای دانش آموزان سه پایه اول ابتدایی، برای دو درس ریاضی و فارسی دو یا سه جلسه در هفته بنا به نظر نواحی و مناطق کلاس پیش بینی شده است.

وی  گفت: کلاس‌ها طی دو ماه بین ۱۶ تا ۲۴ جلسه تحصیلی مفید تدارک دیده شده است. حداکثر ظرفیت هر کلاس ۲۰ نفر خواهد بود و شیوه آموزش حضوری است اما از فضای شاد هم می‌توانند استفاده کنند. در مدارس روستایی با فاصله ۵ کیلومتری از هم با راهبران آموزشی هماهنگی شده است.