به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از بندرعباس، سید محمد پژمان در نشست ستاد بازآفرینی استان هرمزگان اظهار داشت: طرح‌های نوسازی بافت‌های فرسوده با اهتمام و توجه ویژه استاندار هرمزگان در این استان آغاز شده و در حال انجام است.

وی ادامه داد: برای سرعت بخشیدن به اجرای این طرح‌ها اختیارات مناسبی در قالب هیئت اجرایی بازآفرینی شهری به استان تفویض شد که این هیئت به صورت مستقیم و با اختیارات کافی مسؤول اجرای طرح‌های نوسازی بافت‌های فرسوده به ویژه در محله چاهستانی‌های بندرعباس است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: مردم ساکن در محلات دارای بافت فرسوده می توانند با مراجعه به این هیئت که از مجموعه معاونت عمرانی استانداری، شهرداری بندرعباس و اداره کل راه و شهرسازی استان تشکیل شده و نمایندگان سایر دستگاه‌های مرتبط نیز در آن حضور دارند، تمامی امور خود را انجام دهند.

پژمان خاطرنشان کرد: با این اقدام در تلاش هستیم تا با ساز و کار مناسبی در اقدامات نوسازی بافت‌های فرسوده تسریع و هر چه زودتر واحدهای مسکونی در این محلات احداث شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان داشت: برای انجام مناسب طرح نوسازی بافت‌های فرسوده در محله چاهستانی های بندرعباس نیاز است یک مشاور خوب و قوی در حوزه شهرسازی در این محله مستقر شود و با رویکرد و طرح و برنامه مناسبی نوسازی بافت‌های فرسوده این محله صورت گیرد.

وی اضافه کرد: باید تمامی جزئیات و موارد مرتبط با مباحث اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در ساخت و ساز واحدهای مسکونی جدید در محله چاهستانی‌های بندرعباس مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: تاکنون زحمات و تلاش‌های خوبی در استان هرمزگان برای نوسازی بافت های فرسوده از جمله در راستای بازگشایی خیابان ها و معابر جدید در محله چاهستانی ها صورت گرفته است.

تشکیل هیئت اجرایی بازآفرینی شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده در هرمزگان

فریدون همتی استناندار هرمزگان نیز در این نشست اظهار داشت: بازآفرینی شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده از سیاست های مهم و مورد تاکید رئیس جمهوری و دولت است.

وی ادامه داد: بر این مبنا و با توجه به وجود محلات دارای بافت های فرسوده در استان هرمزگان و به ویژه شهر بندرعباس، نوسازی این بافت ها در این استان آغاز شده است.

استاندار هرمزگان افزود: در حال حاضر تمرکز اصلی بر روی نوسازی بافت‌های فرسوده در محله چاهستانی‌های بندرعباس با توجه به وسعت این منطقه قرار دارد و در نظر داریم تا در این زمینه کاری نمونه را در سطح کشور انجام دهیم.

همتی تصریح کرد: خوشبختانه اختیارات مناسبی از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران به استان هرمزگان تفکیک شده تا بتوانیم طرح بازآفرینی و نوسازی بافت های فرسوده در محله چاهستانی ها را به شکل مناسبی اجرا و آن را به الگویی برای سایر محلات تبدیل نماییم.

وی گفت: با توجه به تفویض اختیارات، هیئت اجرایی بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده در هرمزگان تشکیل شد که به صورت جدی نوسازی بافت‌های فرسوده را در استان و به ویژه در شهر بندرعباس پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/۸۸۰۳۷/