مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان مطرح کرد:

اجرای طرح‌های تشویقی برای کاهش مصرف برق در اصفهان

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان با اشاره به افزایش گرما در تابستان امسال گفت: طرح‌های تشویقی برای کاهش مصرف برق در اصفهان اجرا می‌شود. به گزارش پایگاه خبری ربیع، حمیدرضا پیرپیران با اشاره به افزایش مصرف برق در تابستان اظهار داشت: اگر همه همشهریان مصرف خود را ۱۰ درصد کاهش دهند در تابستان سال جاری قطعی برق و خاموشی نخواهیم داشت.

طرح‌های تشویقی شرکت توزیع برق

وی درباره طرح‌های تشویقی شرکت توزیع برق برای مدیریت مصرف، بیان کرد: طرح‌های پیشنهادی، مربوط به ۳ بخش صنایع، کشاورزی و ادارات است، در بخش صنایع طرح‌هایی از جمله طرح انتقال روز تعطیل به یکی از ایام هفته، تنظیم ایام تعمیرات فصلی خود با ساعات اوج مصرف برق، طرح ذخیره عملیاتی و طرح استفاده از دیزل ژنراتور در نظر گرفته شده است.

انتقال روز تعطیل

مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان افزود: در طرح انتقال روز تعطیل به یکی از ایام هفته به صاحبان صنایع پیشنهاد می‌شود که در صورت تمایل روز تعطیل هفته خود را به جای روز جمعه به یکی از ایام هفته انتقال دهند و از تخفیف‌هایی که برای این طرح در نظر گرفته شده است؛ بهره‌مند شوند. وی ادامه داد: صنایع به طور معمول یک هفته در سال را به تعمیرات دستگاه‌ها و وسایل خود اختصاص می‌دهند که در طرحی از آن‌ها درخواست می‌شود این زمان را با ساعات اوج مصرف برق تنظیم کنند.

طرح ذخیره عملیاتی

پیرپیران در توضیح طرح ذخیره عملیاتی بیان کرد: در این طرح تفاهم‌نامه‌هایی با صاحبان صنایع به امضا می‌رسد که براساس آن چنانچه نیاز به صرفه‌جویی و مدیریت مصرف احساس شود ۲۴ ساعت قبل با آن‌ها تماس گرفته و از آن‌ها درخواست می‌شود که روز بعد در ساعات معینی مصرف خود را کاهش دهند. این کاهش مصرف می‌تواند از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد باشد که در تفاهم‌نامه قید می‌شود. پیرپیران ادامه داد: شرکت توزیع برق برای امضای تفاهم‌نامه، تخفیف‌هایی دارد و برای اجرای آن تخفیف‌هایی افزون بر تخفیف‌های قبل در نظر گرفته است.

طرح استفاده از دیزل ژنراتور

وی در توضیح طرح استفاده از دیزل ژنراتور اظهار داشت: در این طرح که هم برای صنایع و هم ادارات در نظر گرفته‌شده از مشترکان درخواست می‌گردد در صورت امکان به جای استفاده از برق شهری از دیزل‌ژنراتور استفاده کرده و برق موردنیاز خود را از این طریق تأمین کنند که در این صورت شرکت توزیع برق نیز برای سوخت آن‌ها سهمیه گازوئیل در نظر می‌گیرد، چنانچه بتوانند علاوه بر تأمین برق خود برای شبکه نیز برق تولید کنند این شرکت برق تولیدی را با بهایی به‌مراتب بیشتر، از آن‌ها خریداری می‌کند.

طرح پیشنهادی برای بخش ادارات

وی درباره طرح پیشنهادی برای بخش ادارات افزود: ادارات اگر مصرف برق خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش دهند از تخفیف‌های ویژه‌ای بهره‌مند می‌شوند و در بخش کشاورزی نیز چنانچه کشاورزان در ۴ ساعت اوج مصرف یعنی از ساعت ۷ بعدازظهر تا ساعت ۱۱ شب پمپ آب خود را خاموش کنند، ۲۰ ساعت بقیه برای آن‌ها رایگان در نظر گرفته می‌شود. رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع برق اصفهان با اشاره به استقبال خوب مشترکان از طرح‌های پیشنهادی افزود: خوشبختانه استقبال از طرح‌های پیشنهادی بسیار قابل‌توجه و چشمگیر بوده است و امیدواریم این روند همچنان تداوم یابد.