به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایسنا،  یک ماما در همدان به بررسی اثرات روزه‌‎داری مادران باردار و تأثیر آن بر جنین پرداخت.
پرنیان اسلامی با تأکید بر اینکه روزه‌داری اثرات منفی بر جنین خواهد داشت، اظهار کرد: با توجه به طولانی بودن روزرهای ماه رمضان، روزه‌داری مادران باردار منجر به عدم دریافت موادغذایی توسط جنین شده و در پی آن تأخیر رشد برای جنین پیش می‌آید.
وی یادآور شد: روزه‌داری مادران باردار منجر به پایین آمدن وزن جنین نسبت به سن حاملگی شده و تأخیر در رشد جنین را در پی خواهد داشت.
اسلامی تأکید کرد: روزه‌داری برای مادران بارداری که در ۳ ماهه اول و سه ماهه سوم بارداری قرار دارند، بسیار مضر است چرا که در سه ماهه اول بارداری اندام‌های اصلی جنین شکل می‌گیرد و در سه ماهه سوم نیز وزن جنین شکل خواهد گرفت بنابراین در صورتی‌که موادغذایی لازم در این دو ماه به جنین نرسد تأخیر در رشد وی را به دنبال خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر در سیستم گوارشی و مشکلاتی که در این زمینه برای مادر باردار رخ می‌دهد، مادر نیاز به غذاهایی با حجم کم و با دفعات زیاد دارد که با روزه‌داری این سیستم به هم می‌ریزد بنابراین توصیه می‌شود مادران باردار از روزه‌داری اجتناب کنند.