به گزارش پایگاه خبری ربیع، داریوش وکیلی، با اشاره به طرح توسعه سالن گلستان شهدای اصفهان به این نکته تاکید داشت که این سالن با ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع با همکاری شهرداری، استانداری و اداره بنیاد شهید به مرحله اجرا می‌رسد و تاکنون ۲۵ درصد رشده است. با توجه به شرایط اقتصادی موجود برای تکمیل این سالن به اعتبارات بسیاری نیاز است که در این زمینه شهرداری در بودجه سال جاری خود ۴ میلیارد تومان برای ادامه این طرح اختصاص داد و اداره بنیاد شهید نیز در تلاش است تا به همین میزان در بودجه سال جاری خود برای تکمیل این سالن اختصاص دهد.

وی تاکید کرد: ماهیانه برای ۱۴۰ هزار نفر خانواده تحت پوشش بنیاد شهید. و جهت بیمه تکمیلی خانواده‌های جانبازان ۱۴.۵ میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

وی در ادامه صحبت‌های خود از رونمایی ۵ جلد کتاب فرهنگ نامه جاودانه‌های تاریخ خبر داد و افزود: این کتاب‌ها زندگی نامه ۶۰۰ شهید فرمانده گردان در دفاع مقدس را روایت می‌کند که به رشته تحریر در آمده است.

وکیلی با اشاره به اینکه کتاب خاطرات شهیدان خرازی، کاظمی، میثمی، ردانی پور و ۴۰ عنوان کتاب دیگر با حضور دانشجویان در سالن پیامبر اعظم دانشگاه اصفهان در دهه فجر رونمایی شد افزود: در همین زمینه فرهنگ اعلم در قالب ۳ جلد کتاب شهدای انقلاب اسلامی نیز به رشته تحریر در آمده است.

وی تاکید کرد: تاکنون ۸۵۰ هزار برگ ازآثار شهدا دیجیتال شده است و در زمینه مرمت گلستان‌های شهدا از ۹۷۵ گلزار شهدا در استان تنها ۴۰ گلزار شهدا برای مرمت باقی مانده است که این تعداد نیز تا نیمه سال آینده مراحل انجام کارشان به اتمام می‌رسد.