ربیع دارای مجوز به شماره ۷۶۰۹۷از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال۹۴  آغاز به کار کرده و هم اکنون یکی از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

پایگاه خبری ربیع

صاحب امتیاز و مدیرمسئول: مظفر حاجیان

سردبیر: محمد حاجیان

آدرس دفتر: میدان احمدآباد، خیابان ولیعصر، کوچه ۳۸، پلاک ۴۳

تلفن دفتر مرکزی: ۳۲۵۰۴۲۵۴الی۵۷ و ۰۹۰۳۱۷۹۱۰۹۹

آیین نامه اخلاق حرفه‌ای ربیع

۱- پایبندی به اصولی اخلاقی و کلیه قوانین نظام جمهوری اسلام، خبرنگاران ما به واقعیت‌های عینی توجه می‌کنند و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می‌گذارند. عوامل خبری ما به هیچ وجه جناحی عمل نمی کنند و تنها خط قرمز آنها قانون و خطوط مشخص شده توسط نظام جمهوری اسلامی است.

۲- خبرنگاری و کار رسانه ای یک خدمت اجتماعی است، نه یک فعالیت بازرگانی و خبرنگار همواره براساس وجدان اخلاقی عمل می‌کند و  روابط خبری را با بازرگانی از هم تفکیک می نماید. لذا بخش خبر مجزا از بخش بازرگانی می باشد.

۳-خبرنگاران و همکاران ربیع امانتداری نموده و بر اساس قانون مطبوعات اگر اخباری را از منبعی دیگر منتشر کنند، حتما منبع را ذکر می کنند.

۴- سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن‌ها و سندها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در ربیع مطرود و به کلی غیر قابل پذیرش می باشد.

۵- خبرنگاران ربیع مجاز به پذیرش هدایا و پاداش های مادی نیستند و از پذیرش هرگونه پاداش مادی برای پیش‌برد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی، خودداری می‌کنند.

۶- ربیع و کلیه عوامل و خبرنگارانش از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب یا تغییر محتویات آنها، خودداری کرده و از خط‌ مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه ای خویش و قانون مطبوعات تبعیت می‌کنند.

۷- خبرنگاران و دبیران حوزه های خبری ربیع با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی و مصالح همگانی از اصول شرافت حرفه‌ای خویشتن تبعیت می‌کنند.

۸- کلیه عوامل خبری ربیع به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی و ملی، اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می‌گذارند و از گرایش به تبعیض خصومت آمیز در این زمینه‌ها و همچنین تشویق و تحریک به جنگ تجاوزکارانه نسبت به کشورهای دیگر خودداری می‌کند.

۹- سیاست کلی ربیع پاسداشت ارزش‌های اسلامی و انسانی از جمله عدالت‌طلبی، آزادی خواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملت‌ و فرهنگ دینی و ملی کشور است.

۱۰- کوشش در راه همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام مختلف ایرانی، مقابله با گسترش روحیه خشونت و اختلاف های قومی، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت‌های مهم این پایگاه خبری است.

۱۱-احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد، خودداری از توهین، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف ما محسوب می‌شود.

۱۲- خبر‌نگار ما موظف است ضمن دفاع از آزادی خبر و تفسیر و انتقاد، اسرار حرفه‌ای خود را حفظ کند و از افشای اطلاعات و اخباری که به صورت محرمانه به‌دست می‌آورد به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می‌شود، خودداری کند.

 ربیع را بیشتر بشناسید:

ربیع با رنک ۱۴۰۰ در الکسا در ایران، به عنوان یکی از پر بازدیدترین وب‌سایت های خبری-تحلیلی در کشور شناخته می‌شود و در بیشتر استان های کشور نماینده خبری فعال دارد.

مخاطبان ربیع صاحبان کسب و کار، مدیران، روسای شرکت‌ها و فعالان اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هستند که می‌خواهند هر چه زودتر از اخبار مطلع شوند و در نتیجه به رسانه های مکتوب اکتفا نمی‌کنند.

 ربیع به عنوان یک پایگاه خبری فعال و به روز و ساعت، در سال ۱۳۹۴ آغاز به کار نموده و هم اکنون با توجه به دغدغه اصلی مردم که معیشت و اقتصاد است با رویکرد اقتصادی بیش از پیش کار و رسالت خود را ادامه می دهد و تحرکات بازار و در عرصه های مختلف را منعکس و تحلیل می کند و در ارتباط با فرهنگ سازی اقتصاد نیز ایفای نقش می نماید.

امید است با وجود این پایگاه خبری و ارتباطاتی که با سراسر کشور دارد و اخبار مستمری که در اختیار مخاطبان قرار می دهد و همراهی که مخاطبان با این پایگاه دارند، بتوانیم سهمی در پویایی هرچه بیشتر فرهنگ و اقتصاد کشور داشته باشیم.

البته در این مسیر توجه به سیاست های نظام  و در امان ماندن از گرداب سیاست گذاری‌های متزلزل و خلق‌الساعه برای سرمایه گذاران و  فعالان فرهنگی و اقتصادی ضروری است که ما سعی می کنیم با نقد و بررسی این سیاست گذاری‌ها و روشن کردن راه پیش رو در این مسیر در کنار مردم عزیز باشیم.

در همین راستا، ربیع تلاش در جهت بهبود فضای سیاست گذاری عمومی و نقد و بررسی  حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را از وظایف اصلی خود به شمار می‌آورد.

ربیع آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات ارزنده کلیه مخاطبان عزیزاست.

همچنین برای معرفی محصولات و یا برند خود می‌توانید در ربیع آنلاین تبلیغ کنید. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن های ۰۳۱۳۲۵۰۴۲۵۴ الی۶ یا  ۰۹۰۳۱۷۹۱۰۹۹ یا ۰۹۱۴۰۴۲۶۹۰۷ تماس بگیرید یا به آدرس raby.news@gmail.com  ایمیل بزنید.