به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از خودرو کار، یک شرکت مطرح چینی به تازگی از آینه جلو هوشمندی پرده پرداشته است که با قیمتی ۱۶۰ دلاری راهی بازار می شود.
به تازگی شرکت چینی سازنده وسایل الکترونیکی «شیائومی» از آینه جلو هوشمند برای خودروها پرده پرداشته است تا جریان هوشمند سازی ابزار و وسایل مختلف در میان برندهای مطرح به داخل خودروها راه یافته و شامل حال آینه های جلو خودروها نیز شود.

شرکت چینی «شیائومی» که نامش را به واسطه تولید محصولات مرتبط با تکنولوژی و تلفن های هوشمند به کررات شنیده ایم، در روزهای گذشته از ورود آینه های هوشمند خود به داخل خودروها خبر داد. این آینه های هوشمند که پروسه ورود آن به بازارهای جهانی از تاریخ ۳ آوریل از سوی شرکت شیائومی آغاز شده است با کابری تمام لمسی و برخورداری از امکانات بسیاری در زمینه ایمنی، برقراری ارتباط و سیستم سرگرمی به خودروها ورود خواهد کرد.

آینه جلوهوشمند شیائومی صاحب دوربینی با قابلیت کارکردن در روشنایی کم و تصویر برداری ۱۵۰ درجه ای است. این آینه جلو هوشمند به کمک دوربین برخوردار از زاویه وسیع فیلم برداری می تواند به صورت سریع تصاویر را ثبت کند و برای کسانی که میخواهند از داخل خودرو یا مسیر جاده در طول مسیر فیلم برداری کنند، وسیله ای بسیار کاربردی است. همچنین این امکان فراهم شده است که تصاویر ضبط شده هم بر روی خود آینه و هم بر روی تلفن همراه هوشمند قابل رویت باشد.

در آینه جلو هوشمند شیائومی علاوه بر قابلیت فیلم برداری باکیفیت و وجود نقشه آنلاین، قابلیت های مرتبط با ایمنی خودرو همچون سیستم هشدار برخورد از جلو و عقب و سیستم هشدار دهنده خروج از جاده نیز دیده می شود.

همچنین قسمت فرمانبر صوتی این آینه می تواند مانع حواس پرتی راننده در حین رانندگی شود و بسیاری از امکانات آینه همچون عکس برداری، فیلم برداری و پخش مدیا پلیر با فرمان صوتی صورت پذیر است.