به گزارش پایگاه خبری ربیع از مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دستگاه قضایی کشور خواست با افرادی که از دیوار سفارت عربستان بالا رفته اند برخورد جدی و قاطع کند تا در آینده افراد تندرو جرات چنین اقدامی را نداشته باشند.

عوض حیدرپور با بیان اینکه برخی افراد از احساسات مردم در خصوص اعتراض به اعدام شیخ نمر سو استفاده کردند، گفت: این افراد با سو استفاده از خشم و اعتراض مردم دست به اقدامی خلاف قوانین بین المللی زدند تا چهره جمهوری اسلامی ایران را در جهان مخدوش کنند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به نزدیک شدن روز اجرای برجام ادامه داد: برخی تلاش دارند تا نشان دهند تغییر روند دیپلماسی در ایران و توافق هسته ای با واقعیت جمهوری اسلامی یکی نیست و می خواهند مسیر رفته را تخریب کنند.

وی تاکید کرد: بنابراین باید مسیر دیپلماسی گذشته را مجدد پیش بگیریم و اجازه ندهیم با بازی هایی که عربستان برای نا امن بودن ایران در می آورد، ایران را منزوی کنند. بلکه باید پرده از چهره عربستان تولید کننده تروریسم برداریم تا جهان بداند اگر در کشوری حقوق بشر رعایت نمی شود در دولت آل سعود است نه نظام جمهوری اسلامی ایران.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به در خواست رئیس جمهور برای رسیدگی خارج از نوبت دستگاه قضا به موضوع سفارت عربستان گفت: هر چه زودتر با گروهی که از دیوار سفارت بالا رفتن برخورد شود تا در آینده هیچ گروهی جرات انجام چنین کاری را نداشته باشد.