به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  ایسنا، حجت‌الاسلام محمدباقر هاشمی شاهرودی، صبح امروز در دیدار با آیت‌الله مصباح یزدی عنوان کرد: در بنیاد فقه و معارف اهل بیت یک کار تحقیقاتی بسیار قوی در خصوص خانواده طلاب شروع شد و این اقدام بسیار تأثیرگذار بود و نتایج مهمی به دست آمد؛ در همین راستا ۲۰۰ طلبه آموزش دیدند و به طلاب و خانواده آن‌ها مشاوره ارائه می‌دهند.

مدیر بنیاد فقه و معارف اهل بیت بیان کرد: اربعین مهم‌ترین حرکت شیعی است و سال گذشته ۴ هزار طلبه آموزش دیدند تا پاسخگوی سوالات زائرین باشند و همچنین موضوعاتی را برای زائرین اربعین مطرح کنند تا این حرکت تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: یک دوره تربیتی برای ۸۰۰ نفر از طلاب غیر ایرانی جامعه‌المصطفی برگزار شد و یکشنبه ۲۶ اسفندماه مراسم اختتامیه این دوره برگزار می‌شود، این دوره برای طلاب خارجی بسیار اثر گذار و مفید بود، همچنین در این مراسم از شیخ عیسی قاسم نیز تجلیل خواهد شد.

هاشمی شاهرودی اظهار کرد: آموزش‌های تربیتی در حوزه بین‌الملل نیز انجام شده است و با هماهنگی‌ای که با حشدالشعبی عراق شکل گرفت، به خانواده رزمندگان و شهدای حشدالشعبی عراق، آموزش‌های تربیتی ارائه شد.

وی گفت: برای اربعین سال آینده نیز طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ۲۰۰ طلبه ایرانی و خارجی مسلط به ۱۰ زبان زنده دنیا آموزش دیدند تا معارف اهل بیت را برای زائران اربعین تبیین کنند.

انتهای پیام/