به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، سومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی با هدف بررسی چالش های منابع انسانی در بنگاه های کسب و کار و بررسی آخررین دستاوردهای علمی و اجرایی حوزه مدیریت منابع انسانی، ۱۳ و ۱۴ آذرماه در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

آیین اعطای جایزه ۳۴ هزار مدیریت منابع انسانی، با حضور معاون رئیس جمهور به شرکت‌های برگزیده خصوصی و دولتی از مهمترین برنامه های اختتامیه این کنفرانس به شمار رفت که شرکت هنکل، همراه اول و بانک رفاه سرآمدان منابع انسانی کشور شناخته شدند.

جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در سومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: استخدام‌های ما با معیارهای شایسته سالاری همخوانی ندارد، و این مورد در بخش خصوصی بیشتر مشهود است.

جمشید انصاری، ادامه داد: اگر سرمایه گذاری ها پایین است، میتوانیم سرمایه گذاری منفی را تحمل کنیم، ولی اگر یرمایه نیروی انسانی را به عنوان بخش عظیمی از سرمایه اجتماعی کشور از دست بدهیم، برنامه های توسعه دولت به خوبی پیش نخواهد رفت.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، با بیان اینکه، استخدام های تحمیلی آسیب به نظام اداری میزند، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات ناشی از تصمیات مدیران نیست، بسیاری از مدیران به جای اینکه خود را مسئول بدانند، همه تقصیرها را گردن نیروی انسانی می اندازند.

وی اظهار داشت: مشکل از جایی شروع شده است که اداره کشور را با بنگاه اقتصادی اشتباه گرفته ایم، و نیروی انسانی را کسانی میدانیم که وظیفه دارند ماموریت های اصلی دولت را محقق و برنامه های را تبیین و اجرا کنند، و مسائل دیگر را به حاشیه رفته است.

* آموزش مدیریت در کشور رنگ و بوی ملی پیدا می کند

آرین قلی‌پور دبیر علمی کنفرانس مدیریت منابع انسانی با اشاره به پیوند خوب صنعت و دانشگاه، گفت: هدف از منابع انسانی این است که بتوانیم نیازهای داخلی صنایع خود را حل کنیم و منجر به تولید محصولاتی شود که نیازهای کشور را برطرف سازیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: متاسفانه یکی از مشکلات مدیران ما، آموزش های کتاب محور است، و این قضیه تا جایی پیش رفته است که مقالات علمی اساتید ما بیشتر متوجه دانشجویان خارج از کشور شده است.

وی، ضمن تاکید این موضوع که مدیران ما در شرایط تحریم ها موفق عمل کرده اند، خاطرنشان کرد: بررسی چالش های منابع انسانی در بنگاه های کشب و کار و  بررسی آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی حوزه مدیریت منابع انسانی از جمله مهمترین اهداف برگزاری این کنفرانس دو روزه بوده است.

سومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی با هدف بررسی چالش های منابع انسانی در بنگاه های کسب و کار و بررسی آخررین دستاوردهای علمی و اجرایی حوزه مدیریت منابع انسانی، ۱۳ و ۱۴ آذرماه در دانشکده مدیریت دانشگاه های تهران برگزار شد.

آیین اعطای جایزه ۳۴ هزار مدیریت منابع انسانی، با حضور معاون رئیس جمهور به شرکت های برگزیده خصوصی و دولتی از مهمترین برنامه های اختتامیه این کنفرانس به شمار رفت که شرکت هنکل، همراه اول و بانک رفاه سرآمدان منابع انسانی کشور شناخته شدند.

انتهای پیام/