به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایمنا، فریناز تولائیان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهارکرد: این برنامه با مشارکت معاونت بهداشت استان اصفهان همزمان با هفته ملی اطلاع رسانی و پیشگیری از ایدز در روزهای ۱۰ تا ۱۶ آذرماه در سه بخش ارائه خدمات آموزشی، تست خون و تشخیص بیماری ایدز و ارائه مشاوره اجرایی خواهد شد.

وی هدف از اجرای این برنامه را توسعه آگاهی‌های عمومی شهروندان در زمینه پیشگیری از ابتلاء به بیماری ایدز عنوان کرد و افزود: ارائه راهکارهای پیشگیرانه در حوزه بیماری‌های واگیردار می‌تواند تا حدی زیادی در کاهش آمار مبتلایان موثر واقع شده و هزینه‌های درمانی را تا حد زیادی کاهش دهد.

رییس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: عوامل اجرایی این برنامه روز شنبه در منطقه دارک، روز یکشنبه در منطقه زینبیه و حصه، دوشنبه در منطقه معراج، سه شنبه در شهر بهارستان، چهارشنبه در منطقه میدان جمهوری و ملک شهر، روز پنج شنبه در منطقه همت آباد و خانه اصفهان و روز جمعه در کوه صفه مستقر بوده و آماده خدمت رسانی به عموم شهروندان خواهند بود.

وی تصریح کرد: ویژه برنامه “مدار سلامتی” در حوزه پیشگیری از ابتلاء به بیماری ایدز  با شعار جهانی «برای آگاهی از سلامت خود، من هم آزمایش اچ آِی وی می‌دهم» برگزار می‌شود.